طوفان زرد

طوفان زرد
چرخابی: تماشاگران سپاهان فقط قهرمانی می‌خواهند

کربکندی: شرایط کار کردن قلعه‌نویی در سپاهان آسان‌تر است

چرخابی: تماشاگران سپاهان فقط قهرمانی می‌خواهند

26-02-1397, 20:45 | کد خبر: 26618 | بازدید: 1 320 مرتبه
چرخابی: تماشاگران سپاهان فقط قهرمانی می‌خواهند چرخابی: تماشاگران سپاهان فقط قهرمانی می‌خواهند
پیشکسوتان فوتبال اصفهان ظهر امروز در میزگرد چالش‌های فوتبال این شهر به بیان مشکلات ۲ باشگاه اصفهانی پرداختند و در این باره سخن گفتند.
به گزارش پایگاه خبری طوفان زرد و به نقل از تسنیم، فوتبال اصفهان چند سالی است که حال و روز چندان خوبی نداشته و تنها اتفاقات مثبت در این حوزه، موفقیت‌های مقطعی تیم ذوب‌آهن است.
بسیاری از منتقدان ناکامی‌های چند سال اخیر را زاییده ضعف‌های ساختاری و مدیریتی دانسته و ریشه‌های آن را در انتصابات بدون هدف و غلط در حوزه مدیریتی می‌دانند. انتصاباتی که منجر به جابه‌جایی‌های ناسالم و غلط در حوزه مربیان و هرج و مرج عجیب‌تر در نقل و انتقالات بازیکنان شده است. با نزدیک شدن دوباره به فصل نقل و انتقالات هر روز شاهد اخبار عجیب و غریبی هستیم که در صورت صحت داشتن، علامت سئوالهای پرشماری را با خود به همراه دارد.
چالش‌های فوتبال اصفهان و به خصوص مشکلات 2 باشگاه بزرگ سپاهان و ذوب‌آهن موجب شد تا میزگردی با حضور 2 تن از پیشکسوتان خوش‌نام این حوزه در دفتر خبرگزاری تسنیم اصفهان برگزار کرده و به بررسی چگونگی نحوه انتخاب یک مربی، دلایل ناکامی سپاهان، مشکلات فوتبال پایه و دلالیسم موجود در فوتبال بپردازیم.
این میزگرد با حضور رسول کربکندی مربی و دروازه‌بان سابق فوتبال اصفهان، در کنار حسین چرخابی مربی خوش سابقه فوتبال پایه، در دفتر خبرگزاری تسنیم برگزار شد.
در ادامه مشروح بخش نخست این میزگرد را می‌خوانید:
تسنیم:در حال حاضر مهم‌ترین بحث پیرامون سپاهان و ذوب‌آهن پروسه انتخاب سرمربی است که کمی طولانی شده و ممکن است با این روند فصل آماده‌سازی را از دست بدهند و برای جذب بازیکن به مشکل بخورند. نظرتان درباره روند انتخاب سرمربی 2 تیم اصفهانی چیست؟
چرخابی: انتخاب سرمربی بستگی به شرایط اقتصادی باشگاه دارد. شاید باشگاه سیاه‌جامگان بخواهد گواردیولا را بیاورد، آیا امکان این کار را دارد؟ بین 2 تیم اصفهانی، سپاهان به راحتی می‌تواند بهترین سرمربی در حد فوتبال ایران را به خدمت بگیرد. متأسفانه بیشتر باشگاه‌های ایرانی به یک تیم فوتبال خلاصه شده‌اند و اگر هم رشته‌‌های دیگر هم داشته باشند، به اندازه فوتبال به آنها توجه ندارند.
اگر فرض کنیم هر باشگاه و تیم فوتبالی چند ستون دارد، مهم‌ترین ستون اسپانسر و حامی مالی است که باشگاه سپاهان در طول چندین سال گذشته، بهترین اسپانسر را حتی در حد آسیا داشته است، چون بازیکن و مربی را سراغ نداریم که از این باشگاه طلبکار باشد و تابه‌حال نشنیده‌ایم که بگویند قرار است پنجره نقل و انتقالات برای سپاهان بسته شود. کارخانه فولادمبارکه از نظر مالی هیچ کم و کاستی برای باشگاه سپاهان نگذاشته است. دومین ستون، ساختار باشگاه است که مخصوصاً در مدت اخیر ضعف‌های زیادی از جمله عدم ثبات در مدیریت در باشگاه سپاهان دیده‌ام. مدیرعامل هم درست مانند سرمربی باید به باشگاه برنامه بدهد و تنها تفاوت باید این باشد که از سرمربی باید برنامه یک ساله بخواهند و از مدیرعامل برنامه 10 ساله که متأسفانه این موضوع در باشگاه سپاهان اتفاق نیفتاده است.
ستون بعدی باشگاه، کادرفنی است و باشگاه حتماً باید مانند تمام باشگاه‌های حرفه‌ای دنیا کمیته فنی داشته باشد. باشگاه‌های بزرگ دنیا از پیشکسوتان خود به عنوان اعضای کمیته فنی استفاده می‌کنند که حداقل در انتخاب سرمربی نظر می‌دهند. سپاهان که هم حامی مالی و هم پیشکسوتان خوبی دارد، می‌تواند کمیته فنی قدرتمندی تشکیل دهد ولی این کار انجام نشده است. کمیته فنی باشگاه سپاهان از 15 اسفندماه سال گذشته تا کنون جلسه‌ای تشکیل نداده است، اما باشگاه سپاهان می‌خواهد بهترین مربی ایرانی را به خدمت بگیرد که شنیده‌ام سپاهان به دنبال امیر قلعه‌نویی است.
تسنیم: عملکرد قلعه‌نویی در لیگ هفدهم را چطور دیدید؟
چرخابی: رزومه قلعه‌نویی نشان می‌دهد که وی بهترین مربی ایرانی است و باشگاه سپاهان به دنبال او است و فکر می‌کنم امروز تکلیف مشخص می‌شود. اگر قلعه‌نویی به سپاهان نیاید، باید یک مربی با رزومه بسیار سطح بالای خارجی در سطح پرداختی فوتبال ایران به خدمت بگیرند، یعنی همان کاری که باشگاه استقلال کرد. اگر سرمربی سپاهان ایرانی باشد، کمیته فنی خیلی می‌تواند در انتخاب بازیکن به او کمک کند.
کربکندی: ذوب‌آهن مربی بزرگی به خدمت گرفت که تفکرات بزرگی دارد و بازیکنان بزرگی آورد و بازیکن تحت تأثیر شخصیت سرمربی، نمی‌تواند گربه رقصانی کند. شما دیدید که رجب‌زاده با تفکرات قلعه‌نویی تطابق نداشت و کنار نشست، یا تبریزی به راحتی تعویض می‌شود و برخی اوقات ذوب‌آهن با تعویض او به گل رسید. شخصیت آدم‌های بزرگ به تیمشان کمک می‌کند. شفر در بازی روز گذشته بسیار احساساتی شده بود و سروصدا می‌کرد و این نشان می‌دهد که حساسیت بازی روی حرکات و رفتار یک مربی حرفه‌ای آلمانی هم تأثیر می‌گذارد.
به نظر من امیر قلعه‌نویی مشاوران خوبی دارد. وی حتی درباره بسیاری از مسائل اجتماعی هم اظهارنظر می‌کند و اینها نتیجه کمک همین مشاوران است. این مشاوران به او می‌گویند که در مورد چه چیزهایی اظهارنظر کند تا مردم را با هم همراه کند و در مصاحبه‌های فوتبالی هم چه بگوید. داشتن مشاوران خوب و زیاد هم خیلی به یک مربی کمک می‌کند و قلعه‌نویی استفاده از نظر مشاوران را خوب بلد است.
چرخابی: یکی از دلایل موفقیت قلعه‌نویی این است که با انتخاب یک تیم آنالیز قوی، تیم‌های حریف را بسیار خوب آنالیز می‌کند که خودش یک هنر است. وی اصرار عجیبی روی کی‌روش استنلی داشت و حتی درباره او با فدراسیون فوتبال مشکل پیدا کرد، اما قلعه‌نویی ایستادگی کرد چون کی‌روش استنلی یکی از ابزارهایی است که قلعه‌نویی با استفاده از آنها تفکرات خود را در زمین پیاده می‌کند و قلعه‌نویی پای تفکرات خود می‌ایستد. البته بسیاری از مربیان اصفهانی هم پای تفکرات خود می‌ایستند، اما کسی به تفکرات آنها احترام نمی‌گذارد. قلعه‌نویی به خوبی پای تفکرات درست خود ایستاد و نتیجه هم گرفت. هیچ کس فکر نمی‌کرد که ذوب‌آهن حتی سهمیه آسیایی بگیرد، اما این اتفاق افتاد.
تسنیم:در صورت حفظ قلعه‌نویی و یا رفتن او به سپاهان، راهبرد ذوب‌آهن چه باید باشد؟
چرخابی: اگر ذوب‌آهن بتواند قلعه‌نویی را حفظ کند، وی همین راه را با ذوب‌آهن ادامه می‌دهد، اما در غیر این صورت، وی می‌تواند تیم آینده خود را انتخاب کند. اگر ذوب‌آهن نتواند قلعه‌نویی را حفظ کند و قصد داشته باشد مربی خارجی به خدمت بگیرد، دراگان اسکوچیچ گزینه مناسبی برای این تیم است. چند بازی این تیم از جمله بازی فینال جام حذفی با استقلال را دیدم و به نظر من خونه به خونه خیلی بهتر از استقلال بود.
کربکندی: احتمال کمی دارد که قلعه‌نویی در ذوب‌‌آهن بماند، چون جایگاه ذوب‌آهن توقعات را از این تیم بالا برده است. قطعاً کار کردن در سپاهان که فصل گذشته چهاردهم شده است برای قلعه‌نویی راحت‌تر است تا تیمی که فصل گذشته نایب‌قهرمان شده است و قلعه‌نویی هر نتیجه‌ای در سپاهان بگیرد، موفقیت محسوب می‌شود.
چرخابی: البته من با این نظر که قلعه‌نویی هر نتیجه‌ای در سپاهان بگیرد، برای او موفقیت محسوب می‌شود، مخالف هستم چون تماشاگران از این تیم فقط قهرمانی می‌خواهند.
کربکندی: سپاهان در فصل گذشته چهاردهم بوده است و قلعه‌نویی هم هیچ وقت به تیمی که قرار است با آن دهم شود نمی‌رود و به تیمی می‌رود که بتواند با آن مقام کسب کند، اما شرایط کار کردن قلعه‌نویی در سپاهان آسان‌تر است. البته این را بگویم که باشگاه‌های اصفهانی در کل به دنبال مربی اصفهانی نیستند و من به ابراهیم‌زاده هم گفتم که اگر جای تو بودم هیچ وقت برای چند بازی آخر نمی‌آمدم و مثل کرانچار برای چند بازی آخر فصل گذشته و فصل بعد قرارداد می‌بستم. البته تفکر ابراهیم‌زاده این بود که در این چند بازی نتایج خوبی می‌گیرد و برای فصل بعد هم قرارداد می‌بندد که این اتفاق نیفتاد.

منبع : تسنیم
پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.
بنیاد کودک اصفهان هواداران سپاهان در تلگرام
  • اختصاصی
  • آخرین اخبار

قهرمانی بارسلونا در هفته خداحافظی شکوهمند تورس، اینیستا و بوفون/ 0 نظر

امیر قلعه نویی سرمربی سپاهان شد/ 32 نظر

سپاهان قلعه نویی، مسافر جاده آرامش؟!/ 9 نظر

توپ در زمین قلعه‌نویی افتاد؟/ 9 نظر

فتاحی: هر شخصی که خود را سپاهانی میداند قلباً باید از این نام حمایت کند/ 6 نظر

100 امتیازی شدن سیتی در روز خداحافظی کریک و ونگر و رکوردشکنی صلاح/ 4 نظر

ترافیک مصرفی کاربران طوفان‌ زرد نیم بها می شود/ 3 نظر

ضربه آزاد امشب ساعت 22:30/ 1 نظر

تساوی در الکلاسیکو با قضاوت جنجالی داور!/ 0 نظر

در برنامه ضربه آزاد چه گذشت؟/ 0 نظر

لالیگا برای بیست و پنجمین بار به رنگ آبی اناری در آمد/ 3 نظر

قسمت سی ام؛ هواداران تکرار نشدنی... سلام هوادار!/ 9 نظر

گزارش تصویری دیدار سپاهان و استقلال/ 0 نظر

آخرین شکست سپاهان در لیگ هفدهم/ 22 نظر

جمعه سیاه اما سفید از جنس طلا/ 5 نظر

لبخند بانوی پیر به اسکودتو/ 0 نظر

قسمت بیست و نهم؛ سپاهانِ از دست رفته... سلام هوادار!/ 12 نظر

دلال های اطراف تیم اجازه نمی‌دهند + ویدئو/ 1 نظر

افشاگری بهروز رهبری‌فرد درباره حسین هدایتی/ 8 نظر

سمفونی سقوط!/ 7 نظر

بیانیه گره‌گشای سپاهان نیست/ 10 نظر

فراخوان استعدادیابی باشگاه نوژن اصفهان/ 1 نظر

قسمت بیست و هشتم؛ حسرتِ نا تمام... سلام هوادار!/ 6 نظر

فرا رسیدن عید بزرگ مبعث مبارک باد/ 1 نظر

تمرین سپاهان تعطیل شد/ 4 نظر

محرومیت یزدانی در دیدار استقلال خوزستان/ 2 نظر

گزارش تصویری دیدار سپاهان و صنعت نفت آبادان/ 2 نظر

ترکیب سپاهان مقابل صنعت نفت مشخص شد/ 5 نظر

ترکیب صنعت نفت برابر سپاهان اعلام شد/ 0 نظر

رونالدوی کوچک سپاهانی ها را بشناسید/ 4 نظر

قهرمانی بارسلونا در هفته خداحافظی شکوهمند تورس، اینیستا و بوفون/ 0 نظر

گمانه زنی درباره لیست قلعه‌‌نویی در سپاهان/ 13 نظر

فخرالدینی، شفیعی و استنلی در راه سپاهان/ 25 نظر

تشکر قلعه‌نویی از حمایت‌های مدیر ذوب‌آهن/ هدف بزرگ ژنرال در اصفهان/ 5 نظر

قلعه نویی تماشاگر فینال لیگ قهرمانان اروپا/ 3 نظر

قلعه‌نویی: با خدا معامله کردم و برای دل مردم به سپاهان رفتم/ 6 نظر

یزدانی: گفتم نباشی برای همه بهتره/ 13 نظر

تابش : جباروف و مسلمان «فعلا» در فهرست قلعه‌نویی نیستند/ 7 نظر

تابش: بازیکنان مورد نظر قلعه نویی را جذب می کنیم/ 14 نظر

نیکفر: آمدن قلعه‌نویی خواست همه بود/ 21 نظر

امیر قلعه نویی سرمربی سپاهان شد/ 32 نظر

قرعه کشی هجدهمین دوره لیگ برتر ۱۰ خرداد برگزار می شود/ 18 نظر

میرزایی: منتظر انتخاب سرمربی جدید هستم/ 15 نظر

دیدار مدیرعامل باشگاه سپاهان با مدرس فیفا/ 6 نظر

واکنش حسینی به پیشنهاد سپاهان/ 21 نظر

چرخابی: امیدوارم مسعود تابش بدون تعارف مشکلات سپاهان را رفع کند/ 18 نظر

گزینه‌های احتمالی تمدید قرارداد با باشگاه سپاهان/ 11 نظر

کریمی:سپاهان بخش جدایی ناپذیر وجودم است/ 6 نظر

عقیلی: مذاکره ای با باشگاه سپاهان نداشته ام/ 11 نظر

نمایندگان سپاهان از تیم ملی خط خوردند/ 9 نظر

تابش: تا چهارشنبه درباره سرمربی سپاهان حرفی برای گفتن ندارم/ 35 نظر

سپاهان قلعه نویی، مسافر جاده آرامش؟!/ 9 نظر

تغییر در زمان برگزاری مراسم قرعه‌کشی لیگ هجدهم/ 0 نظر

محمودزاده: نقل و انتقالات تابستانی از ۲۳ خرداد آغاز می شود/ 5 نظر

حضور نویدکیا در سپاهان قطعی نیست/ 5 نظر

سرمربی سپاهان تا فردا معرفی می‌شود/ 15 نظر

علی کریمی جام جهانی را از دست داد/ 3 نظر

توپ در زمین قلعه‌نویی افتاد؟/ 9 نظر

۲۳ خرداد آغاز زمان نقل و انتقالات لیگ هیجدهم/ 2 نظر

مذاکره لازم برای انتخاب سرمربی تقریبا به مرحله نهایی رسیده است/ 20 نظر

دیدار آتی: - #---
میزبان ---
---
---
میهمان
سپاهان vs نامعلوم
- - -
- - -
برنامه دیدارهای لیگ
در حال فراخوانی برنامه بازی ها
جدول لیگ برتر فوتبال ایران
در حال فراخوانی جدول لیگ