اینستاگرام طوفان زرد
پنج شنبه, 08 تیر 1396: هیچ مناسبتی برای امروز ثبت نشده است.
مقصد احسان کجاست؟
حضور محرم نویدکیا در ستاد انتخاباتی احمد جمشیدیان
  • آخرین اخبار
  • اختصاصی
:: نمایش سایر اخبار ::
کد خبر: 21154
تاریخ انتشار: 25-08-1395, 12:25
بازدید: 503 مرتبه

هر سه شنبه به یاد او...

با شهدای دیار سپاهان

با شهدای دیار سپاهان Share
با شهدای دیار سپاهان
در جایی که همواره اخبار ورزشی و تیتر های پر تب و تاب آن، همه ما را به سوی خود سوق می داد؛ تصمیم گرفتیم هر هفته تیتری بزنیم از قهرمان ها، قهرمان های واقعی دیار سپاهان؛ پس برآن شدیم تا هر سه شنبه با بیان برگی از زندگینامه چند شهید، فضای مجازی هواداران طلایی را عطر آگین کنیم.

با شهدای دیار سپاهان

سردار شهید محمد افیونی در سال 1341 ه.ش در شهر اصفهان دیده به جهان گشود و در خانواده ای مذهبی پرورش یافت . در شکوفایی انقلاب و بر اندازی نظام فاسد پهلوی علی رغم سن و سال کم شرکت فعال داشت. با پیروزی انقلاب اسلامی علاوه بر حفظ سنگر علم و دانش در سنگر بسیج نیز مسئولیت پذیرفت. بارها و بارها به استقبال خطر رفت و رنجها و تلاش های بی شمار را برای پیشبرد اهداف انقلاب به جان خرید و آرام نگرفت. با آغاز جنگ تحمیلی سوی جبهه ها رهسپار شد و مدتی را در جبهه ی جنوب گذراند . پس از مدتی برای مبارزه با ضد انقلاب در کردستان به این خطه ی مظلوم رفت و تا زمان شهادت درخدمت انقلاب و محرومان ستمدیده بود . در کردستان با ارائه توان بالای رزمی اسوه و الگو شد. در سنگرهای مختلف نبرد حماسه ها آفرید، به گونه ای که اکنون نام او در جای جای کردستان معادل نهایت رشادت و شجاعت و غیرت آورده می شود. صمیمیت و رفاقتش با دوستان و شجاعت و سخت گیری او با دشمن همواره در یاد ها باقی خواهد بود. 
افیونی از نادر افرادی بود که به پاسداری، جهاد، شهادت، در خط امام بودن و سوختن برای محرومان جلوه و معنی داد. در حالی که جای جای محروم و فتنه دیده کردستان شاهد دلاوری های ایشان برای مردم و رزمندگان بود و سراسر این خطه، مملو از خاطرات فراوان از شکوه ایثار شان ، با دلی گشوده به رحمت حق به استقبال سختیهای تازه می رفت. او برای این انقلاب و اسلام یک نفر نبود بلکه به تنهایی سپاهی بود. 
سر انجام این سردار دلاور سپاه اسلام پس از سالها مجاهدت و تلاش در پنجم تیر ماه 1363 مصادف با ایام شهادت مولای متقیان علی علیه السلام  با فرقی شکافته به دیدار معبود شتافت ...
منبع : پایگاه اطلاع رسانی شهدای اصفهان
دیدگاه کاربران ( 1 مورد )
پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.