قرارداد فصل بعدم آماده است ولی امضاء نمی کنم؛

پاپی: با لباس عقد بازی سپاهان چک کردیم

22-12-1397, 14:37 | کد خبر: 29307 | بازدید: 764 مرتبه | اخبار سپاهان / اخبار ویژه
پاپی: با لباس عقد بازی سپاهان چک کردیم پاپی: با لباس عقد بازی سپاهان چک کردیم
حسین پاپی که معمولا علاقه ای به گفتگو با رسانه ها از خود نشان نمی دهد، در گفتگو با ورزش سه در مورد ازدواج با کاپیتان تیم فوتبال بانوان سپاهان و البته شرایطی که سبب جدایی او از طلایی پوشان شد، توضیح داده است.
به گزارش پایگاه خبری طوفان زرد و به نقل از "ورزش سه"، حسین پاپی کاپیتان اول سپاهان در لیگ هجدهم بود و طی نیم فصل اول 4 مرتبه فرصت حضور در ترکیب طلایی پوشان را پیدا کرد. در پنجره زمستانی اما این بازیکن وقتی دید، شرایط سپاهان با توجه به خریدهایی که داشته به سمتی پیش رفته که یک بازیکن باید از لیست خارج شود، خودش پیشگام شد تا امیرقلعه نویی و تمام بازیکنان سپاهان از این کار فداکارانه او تمجید کنند.
گذشته از این‌ها پاپی این روزها با یک مناسبت دیگر هم بر سر زبان ها افتاده؛ مراسم عقد او با الهام فرهمند کاپیتان همین چند روز پیش برگزار شد و به همین دلیل فرصتی دست داد تا با این بازیکن که پانزدهمین سال حضور خود را در ترکیب طلایی پوشان پشت سر می گذاشت، گفتگویی در مورد مسائل مختلف از جمله دلیل جدایی اش در پنجره زمستانی تا ازدواج با کاپیتان تیم بانوان سپاهان با او داشته باشیم که در ادامه می خوانید.
پیش از شروع صحبت از پاپی در این باره پرسیدیم که چرا خیلی کم صحبت می کند که او پاسخ داد: « به هر حال باید یک اتفاقی بیافتد تا در موردش صحبت کنیم. دوست ندارم همیشه صحبت کنم. کلیشه ای و عادی نباید باشد. حرف های عادی را دوست ندارم. باید یک مناسبت یا یک چیزی باشد که حرف بزنم شاید.»
دو نکته برای قلعه نویی در جذب بازیکن اهمیت دارد
زمانی که باشگاه با من قرارداد بست، طبق لیست قلعه نویی بود؛ هدف قلعه نویی هم در جذب بازیکنان اول کیفیت آنها بود مثلا محمد کریمی را از لیگ یک آورد که کیفیت خوبی داشت. و دوم هم اینکه از بازیکنان شناخت داشته باشد.
قرارداد فصل بعد من را آماده کرده بودند
روز آخر (پنجره زمستانی نقل و انتقالات) بود که نشستیم و صحبت کردیم تا من جدا شوم. به هر حال نفراتی جذب تیم شده بودند و باید یک نفر از لیست خارج می شد؛ اما یک کار خوب در مورد قرارداد من صورت گرفته بود که هیئت مدیره تماس گرفتند و صحبت کردیم؛ در مورد مسائل مختلف صحبت کردند. آقای قلعه نویی به هیئت مدیره گفته بود، اگر من فصل آینده در تیم بودم، دوست دارم فلانی (حسین پاپی) باشد. در واقع از قبل قرارداد فصل آینده من آماده شده بود و همه چیز هم در آن مشخص است.
کار قشنگی بود؛ نه اینکه برای من بود
این رفتار، خیلی کار قشنگی بود؛ واقعا نه به خاطر من؛ اصلا این اهمیتی ندارد. اصل موضوع این است که خیلی خوب برخورد کردند. به هر حال وقتی سرمربی بازیکن می گیرد همه چیز تحت نظر مربی است و او هم هست که باید پاسخگو باشد. باز هم می گویم که این کار نه به خاطر اینکه برای من بود، ولی واقعا کار ارزشمندی بود. هیئت مدیره گفت هر کاری که لازم باشد را انجام می دهیم و پول کامل این فصل را می دهیم. البته نمی دانستند طبق قانون باید پرداخت کنند ولی خیلی حس خوبی داشتم.
وقتی جدا شدم 8 ساعت تا پایان نقل و انتقالات باقی بود
من وقتی جدا شدم تیم ها نفراتشان را گرفته بودند و برای من که سال ها در سپاهان بازی کرده ام سخت بود، که در این مدتِ کم تیمی انتخاب کنم. ببینید مثلا من شما را می شناسم ولی برای مرتبه اول و دوم هست که با شما صحبت می کنم. آنهایی که طی این سال ها مربی من بودند مثل آقای فیرات، ویرا، بوناچیچ و ... در لیگ نبودند. همین انتخاب را برای من دشوارتر هم کرد. وقتی قراردادم را فسخ کردم، فقط 8،9 ساعت تا پایان فصل نقل و انتقالات باقی مانده بود و واقعا سخت بود در این مدت کوتاه تیمی انتخاب کنم.
برای درخشش محمد ابراهیمی لحظه شماری می کنم
من 13 بهمن ماه در تمرین صحبت کردم و گفتم یک روز با ماندنم کمک می کردم وحالا با رفتنم؛ به هر حال من شناخت داشتم و می دانستم که اینطوری صحبت نمی کنند. بعد هم فسخ کردم و برگه فسخ گرفتم تا باشگاه راحت باشد. من از یک دقیقه دیگرم هم خبر ندارم. محمد ابراهیمی یکی از بهترین بازیکنانی است که من مقابلش بازی کردم. من خودم لحظه شماری می کنم که ابراهیمی به زمین برود و خوب کار کند و من لذت ببرم. من را از گروه تیم خارج نکردند؛ این کار برای من خیلی اهمیت دارد. به هر حال می دانید که همه چیزِ یک تیم در گروه منتشر می شود و این کار یعنی به من اعتماد دارند.
با لباس عقد بازی سپاهان را چک می کردیم
روزی که من عقد کردم، از دفترخانه با همسرم رفتیم آبمیوه بخوریم که خانمم گفت سپاهان (منظور پاپی دیدار سپاهان برابر پیکان بود) گل زد و من ذوق کردم. با لباس عقد بازی سپاهان را چک می کردیم. در خانه هم همنیطوری هستیم و در صورتی شاید برای خیلی ها تعجب آور باشد یا مهم نباشد ولی همیشه بازی های سپاهان را دنبال می کنیم. این به خاطر این نیست که بگوییم سپاهان را دوست داریم. ما در این شهر با مردم زندگی کردم. بعضی ها مشکلات زیادی دارند ولی برد سپاهان دلشان را شاد می کند. وقتی با مردم باشید این چیزها را می فهمید. به هر حال ما حقوق می گرفتیم ولی مردم که پول نمی گرفتند.
اگر باشگاه بد برخورد می کرد حرف نمی زدم
در این شهر همه چیز برای من خوب بوده است. در مورد خروج از لیست تیم، شاید اگر باشگاه بد حرف می زد هیچ چیزی نمی گفتم ولی حالا که اینقدر خوب بوده اند دوست دارم بگویم. همه در باشگاه سپاهان از مدیرعامل تا نگهبان جلوی پای من می ایستند و به من احترام می گذارند. سرمربی برای من پست گذاشته که معمولا برای بازیکن‌ها این کارها را نمی کند. در صورتی که من پولش را گرفته ام. ممکن است یک بازیکن در یک تیم معمولی بماند و واقعا کار بزرگی انجام دهد ولی من در تیمی مانده ام که بزرگ است؛ همه چیز برای من در اصفهان خوب بوده است و کار خاصی نکردم که در این تیم ماندم، چون همه دوست دارند در تیم بزرگی مثل سپاهان باقی بمانند.
از آرسنال روسیه پشنهاد داشتم
یادم می آید که یک سال آرسنال آمده بود لیگ برتر روسیه و می توانستم بروم آنجا. یک مقطعی شاید اتفاقاتی بیافتد. این نبوده که هیچ تیمی نبوده و هیچ پیشنهادی نداشته ام.
می گویند پیشنهاد از استقلال و پرسپولیس داشتید؟ این سوال درست نیست
بیشترین طرفدار برای استقلال و پرسپولیس است ولی من از شما می پرسم. در انزلی چه تیمی طرفدار بیشتری دارد؟ در آبان چطور؟ در اصفهان چطور؟ در شهرهایی مثل اصفهان، انزلی و برخی شهرهای دیگر اینطوری نیست. پرسپولیس و استقلال بالاترین سطح فوتبال در یک کشور هستند. در اصفهان اما بالاترین سطح سپاهان است؛ در تبریز همینطور. شما ببینید الان کاپیتان پرسپولیس در تیم ما بوده، کاپیتان استقلال در سپاهان بازی کرده. بازیکنان بزرگی مثل عماد رضا، ابراهیم توره، امید ابراهیمی و خیلی های دیگر در تیم ما بوده اند. شاید در آینده تیمی بیاید و شرایط بهتری از ما پیدا کند ولی تا الان موفق ترین تیم سپاهان بوده؛ اما چون پرسپولیس محبوب است، پخش زنده برای آنها است.
باید بپرسند آیا از این 5 تیم پیشنهاد داشته ای؟
پرسپولیس و ذوب آهن و سپاهان نائب قهرمان آسیا هستند و هیچ کس نمی تواند این افتخار را از آنها بگیرد. سپاهان هم که در باشگاه های جهان بوده. کسی نمی تواند این ها را عوض کند. آیا ذوب آهن و سپاهان زحمت نکشیده اند؟ پس بهتر است سوال عوض شود. اگر فولادخوزستان هم با همین روند ادامه دهد می توان این تیم ها را به 6 تغییر داد. مثلا الان کسی که از پرسپولیس می رود ذوب آهن بد نیست. مسلمان که به ذوب آهن رفت، خوار نشد. کسی نگفت رفت تیم بی شخصیت. یا احسان که رفت تراکتورسازی کسی چیزی نگفت و تیمی رفت که شان خوبی دارد؛ البته خدا کند این ها را قبول کنیم. یک سری چیزها در حال تغییر است.
قوی شدن تیم های دیگر نفی بزرگی استقلال و پرسپولیس نیست
الان تیم های قوی زیاد شده اند و استقلال و پرسپولیس را می برند. این هم بزرگی استقلال و پرسپولیس را نشان می دهد و هم بزرگی تیم های دیگر را می رساند. البته گفتم خدا کند این ها را قبول کنیم. واقعیت این است که تیم های دیگر اضافه شده اند؛ پرسپولیس یک سال سیزدهم شد و سپاهان هم پارسال چهاردهم. این ها آماری است ولی بزرگی تیم ها را کسی نمی تواند کتمان کند.
در یک مقطع فکر کردند مقصر بازیکنان سپاهان هستند
زمانی که آقای استیماچ آمدند برای فصل جدید به نظر من دیدگاهی برای جوان گرایی ایجاد شد. در واقع بازیکنان را مقصر نتایج می دانستند. البته بهتر است در این مورد زیاد صحبت نکنیم، چون شرایط الان خوب شده. حتی صحبت هایی درباره من گفته بودند که گفتم اگر کسی این حرف را زده بیاید و جلوی خودم بگوید. بعد هم فهمیدند که من درست می گویم و من برگشتم به تیم. آقا محرم هم به درخواست هواداران به تیم بازگشت. خیلی از بازیکنان دوست نداشتند، از سپاهان بروند. با شهاب یا رحمان که صحبت می کنیم هنوز دلشان با سپاهان است و با جان و دل تیم را دوست دارند. هنوز همه آن بازیکنان همان حس را دارند و دوست دارند تیم شرایط خوبی داشته باشد.
قرارداد فصل بعدم آماده است ولی امضاء نمی کنم
من قراردادم فصل آینده ام را دارم و آماده امضا است ولی هنوز امضا نکردم و دوست دارم دست مربی باز باشد. شاید در آن زمان تصمیم گرفتند شرایط طور دیگری باشد و نمی خواهم دستشان بسته باشد. اگر من را بخواهند فصل که تمام شود با من تماس می گیرند.
اگر جای دیگر بازی کنم قطعا سپاهان من را نخواسته
بعید می دانم فوتبالم را تمام کنم و برایم سخت نیست که در تیم دیگری به غیر از سپاهان بازی کنم. من دنبال این هستم که عزتم حفظ شود. الان در اصفهان سرم بالا است. به خاطر اینکه می گویم من را بیرون نکردند و من را تحقیر نکردند. بی ادبی نکردم با فحش نرفتم. من در این شهر زندگی می کنم. اگر بروم قطعا سپاهان نخواسته .این مصاحبه هم به خاطر این نیست که فشار بگذارم روی باشگاه. آخر فصل هم اگر نخواستند نظرشان محترم است. چون من فوتبال و شرایطش را می دانم و درک می کنم.
مربی باید به همه پاسخ بدهد، بازیکن ولی فقط به مربی و هوادار
من در باشگاه یا هر بازیکنی فقط باید به مربی و هوادار پاسخگو باشد. سرمربی باید اما به مردم، هیئت مدیره، مدیر باشگاه و همه جواب پس بدهد؛ 30 نفر را با تفکرات مختلف مدیریت کند. بازیکنان را آماده مسابقه کند. باید کمک هایش را مدیریت کند. باید جوابگوی رسانه ها باشد. باید جوابگوی خانواده‌اش باشد. مهم ترین بخش یک تیم سرمربی است و باید هر طور شده فشار را از روی سرمربی برداشت. در هر تیمی مربی تحت فشار است. هر تیمی نتیجه نمی گیرد می گویند مربی مسئول است. مربی هم که کامل نیست و نمی شود که همه چیز را گردن آنها بیندازیم. روزی که آقای قلعه نویی مربی شد گفت هیچ کس در تیم من فیکس نیست. اگر من مشکلی داشتم همان جا جواب می دادم، پس اینطوری نبوده البته من فقط در مورد خودم حرف می زنم.
هر چه رفتم در خانم فرهمند حُسن دیدم
تا الان که خیلی بوده و هر چه پیش رفتیم حسن پیدا کردم. سال ها ایشان (الهام فرهمند کاپیتان تیم بانوان سپاهان) را می شناختم و هر چه جلوتر رفتیم این شناخت بیشتر شد. انگار این خانم در دنیای دیگری است و هر چه جلو رفتیم بهتر شد.
دوست داشتم با کسی ازدواج کنم که من را درک کند
من یک دقیقه دیگرم را خودم نمی دانم. دوست داشتم کسی در زندگی ام باشد که زندگی و شرایط را درک کند. خانم من هم از نظر اخلاق سرتر از من است. ما حتی تلویزیون هم که می بینیم، دنبال یک چیز هستیم و حتی می توانیم یک لباس مثلا لباس سپاهان را بپوشیم.
هر چقدر نتایج بهتر می شود، کیفیت بهتر بالاتر می رود
الان چند تیم هستند که مدعی قهرمانی هستند. این تیم ها یا فوتبال زیبا بازی می کنند یا دنبال نتیجه هستند و با هر شرایطی با کار کردن روی نقطا قوت نتیجه می گیرند. هر چقدر تیم های نتایج خوبی می گیرند، کیفیت لیگ بالاتر می رود پس تیم ها و نفرات قوی تر شده اند.
بیانیه دادن در فوتبال طبیعی است
اینکه بیانیه می دهند؟ فوتبال بحث شهر و میلیاردها تومان است. همه دوست دارند از شرایط خود دفاع کنند. عادی است چون فوتبال است و هوادار دارد. دوست دارند از حقشان دفاع کنند. ممکن است یک باشگاه بیانیه بدهد شاید از داوری متضرر شده است. به کسی هم فحش نمی دهد. تیم های دیگر هم این کار را می کنند. اگر قرار باشد کسی بیانیه ندهد، باید قانون محکم وجود داشته باشد ولی به نظرم همیشه این مسائل در فوتبال هست و خدا را شکر که عمومی گفته می شود. اما باید انصاف را رعایت کرد. نیاییم شرایط تیم را گردن تیم دیگری بیاندازیم.
رفتاری که با پرسپولیس شد با سپاهان نشد
پرسپولیس که به فینال آسیا رفت خیلی تبلیغ کردند؛ در حالی که سپاهان رفت ولی یک تکه کوچک در گوشه روزنامه خبر زدند. تبعیض ها باعث این اختلافات شده؛ اگر آن روزها اینطوری تبلیغ می شد مردم اینگونه فکر نمی کردند. همین چند وقت پیش در تلویزیون ایران زده بودند، ذوب آهن اصفهان ؟! مگر می شود کسی نباشد تا این مسائل را کنترل کند. این ها همه مردم را شاکی می کند و این یعنی شما در مسائل عمومی تبعیض می گذارید، در صورتی که نباید اینگونه باشد.
الان 4 تیم شرایط خوبی دارند
چند تا تیم بودند مثل سپاهان و پرسپولیس نوسانشان خیلی کمتر است. مثلا پدیده نوسان بیشتری دارد. تراکتوری نوسان داشته ولی الان خوب شده. در نیم فصل اول استقلال یک تایمی خوب نتیجه نمی گرفت ولی حالا خوب شده. لیگ جذاب شده خیلی دوست دارم سپاهان قهرمان شود. می بینم بچه ها چقدر تمرین می کنند. همینطور که پرسپولیس و ذوب آهن در آسیا بازی دارند دوست دارم تیم های ایرانی ببرند و حتی در بازی ذوب آهن به ورزشگاه رفتم در ایران دوست دارم سپاهان قهرمان شود.
شکر؛ همه چیز در سپاهان خوب است
شکر خدا. واقعا همه چیز اینجا خوب است. حتی به من گفتند که می توانی کنار تیم تمرین کنی ولی من شرایط فوتبال را می فهمم و می دانم که این به نفع تیم نیست. به هر حال سپاهان بازی های مهمی دارد که باید بازیکنانی توسط مربی در تمرینات باشند که در مسابقات به کارش می آیند. اینجا همیشه پول و امکانات بوده؛ ما این همه قهرمانی داشتیم و از خدایمان هم باشد که در تیم باشیم.
منبع : ورزش 3
پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.
  • اختصاصی
  • آخرین اخبار

تجلیل باشگاه سپاهان از الهام فرهمند و حسین پاپی/ 10 نظر

از بانوی ووشوکار سپاهانی حمایت کنید/ 0 نظر

نوستالژیک های سپاهانی من/ 0 نظر

تساوی سپاهان به نفع صدرنشینان!/ 61 نظر

ترکیب فولاد خوزستان برای دیدار برابر سپاهان اعلام شد/ 2 نظر

ترکیب سپاهان اعلام شد/ 11 نظر

سپاهان پیروز دیدار حساس برابر ملوان/ 4 نظر

پیروزی تیم فوتبال بانوان سپاهان برابر آذرخش تهران/ 2 نظر

گزارش تصویری دیدار سپاهان و پارس جنوبی/ 0 نظر

نوستالژیک های سپاهانی من/ 0 نظر

کاپیتان های سپاهان به جرگه متاهلین پیوستند/ 23 نظر

برتری سپاهان مقابل پارس جنوبی جم در هفته لغزش مدعیان/ 16 نظر

ترکیب پارس‌جنوبی مشخص شد/ 0 نظر

ترکیب سپاهان مشخص شد/ 7 نظر

حضور مدیرعامل فولاد مبارکه در اردوی سپاهان/ 5 نظر

اعلام ایستگاه های اعزام هواداران برای دیدار برابر پارس جنوبی/ 4 نظر

سه امتیازی که داور به تراکتورسازی داد!/ 11 نظر

اعتراض مهرداد محمدی به میزبانی تراکتورسازی/ 25 نظر

نوستالژیک های سپاهانی من/ 1 نظر

شکست بدموقع سپاهان ؛ ژنرال با دست خالی تبریز را ترک کرد/ 56 نظر

ترکیب تراکتورسازی تبریز مشخص شد/ 3 نظر

ترکیب سپاهان برابر تراکتورسازی اعلام شد/ 7 نظر

جلسه فنی پیش از دیدار با تراکتورسازی برگزار شد/ 6 نظر

دو بازیکن ۱۷ ساله به سپاهان پیوستند/ 3 نظر

جشن تولد سپاهانی‌ها برای سیاوش یزدانی/ 4 نظر

تمرین امروز سپاهانی ها بدون حضور هواداران/ 0 نظر

پیروزی پرگل طلایی پوشان با درخشش هاجر دباغی/ 0 نظر

نوستالژیک های سپاهانی من/ 1 نظر

سپاهان به صدر بازگشت/ 15 نظر

آقایی از بازی برابر تراکتورسازی محروم شد/ 11 نظر

ترکیب پیکان مشخص شد/ 1 نظر

ترکیب سپاهان برای دیدار با پیکان اعلام شد/ 2 نظر

پیش به سوی صدر جدول/ 18 نظر

ترکیب سپیدرود مشخص شد/ 4 نظر

به بهانه زادروز سعید آقایی/ 7 نظر

دیدار سپاهان و سپیدرود را پیش بینی کنید/ 8 نظر

ترکیب سپاهان اعلام شد/ 22 نظر

دیدار صنعت نفت و سپاهان را پیش بینی کنید/ 14 نظر

بازگشت کیانی و یزدانی به زمین های خاکی/ 2 نظر

اسامی محرومان دربی اصفهان اعلام شد/ 7 نظر

سپاهانی ها بدون استراحت به مصاف ذوب آهن می‌روند/ 2 نظر

قلعه‌نویی:آقای فغانی! بعد از جام جهانی نگاه بالایی دارید که همان نفس اماره است/ 7 نظر

کاپیتان ذوب آهن غایب بزرگ دربی اصفهان/ 24 نظر

تجلیل باشگاه سپاهان از الهام فرهمند و حسین پاپی/ 10 نظر

قلعه‌نویی: به لطف دوستان سازمان لیگ در نوروز تعطیلی نداریم/ 38 نظر

طالبی: قلعه‌نویی تحت فشار است/ 5 نظر

قلیچ‌خانی: به این سوء تفاهامات رسانه ای پایان می‌دهیم/ 17 نظر

قلعه‌نویی:مگر حرف بدی زدم که موضع گرفتند؟/ 18 نظر

از بانوی ووشوکار سپاهانی حمایت کنید/ 0 نظر

بررسی قضاوت‌هایی که قلعه‌نویی آنها را فراموش نمی‌کند/ 5 نظر

نوستالژیک های سپاهانی من/ 0 نظر

بهادرانی: سپاهان برابر فولاد زود عقب‌نشینی کرد/ 8 نظر

روزنامه الکترونیک فوتبال اصفهان شنبه 25اسفند 97/ 0 نظر

کیانی: بابدشانسی مساوی کردیم/ 5 نظر

شیمبا: صد در صد پنالتی بود/ 3 نظر

کیانی دو کارته نبود/ 0 نظر

نیازمند: خود شیمبا گفت پنالتی اتفاق نیافتاد/ 1 نظر

بیت سعید: امروز شرمنده هواداران شدیم/ 0 نظر

قلعه‌‌نویی: از بازی مقابل پرسپولیس تا به امروز ۸ امتیاز از ما گرفته‌اند/ 10 نظر

قطبی: به قلعه‌نویی احترام می‌گذارم اما حق فولاد پیروزی بود/ 1 نظر

اعتراض هواداران فولاد با شعار «داور اصفهانی» از نحوه قضاوت/ 3 نظر

خلاصه بازی فولاد خوزستان - سپاهان اصفهان/ 7 نظر

تساوی سپاهان به نفع صدرنشینان!/ 61 نظر

ترکیب فولاد خوزستان برای دیدار برابر سپاهان اعلام شد/ 2 نظر

حضور پرشور هواداران فولاد و سپاهان در استادیوم/ 1 نظر

ترکیب سپاهان اعلام شد/ 11 نظر

دیدار آتی: لیگ برتر ایران - #19
میزبان سه شنبه
1398/01/06
17:00
میهمان
سپاهان vs ذوب آهن
نقش جهان اصفهان
شبکه اصفهان
برنامه دیدارهای لیگ
در حال فراخوانی برنامه بازی ها
جدول لیگ برتر فوتبال ایران
در حال فراخوانی جدول لیگ
جدول لیگ فوتبال زنان
در حال فراخوانی جدول لیگ