به خاطر توهین‌ها دیگر علاقه ندارم به استقلال برگردم

قلعه‌نویی: کمیته انضباطی و اخلاق علیه من هستند

2-03-1398, 12:31 | کد خبر: 30016 | بازدید: 989 مرتبه | اخبار سپاهان / اخبار ویژه
قلعه‌نویی: کمیته انضباطی و اخلاق علیه من هستند قلعه‌نویی: کمیته انضباطی و اخلاق علیه من هستند
سرمربی سپاهان نسبت به اتفاقات اخیر و صحبت‌های پیرامون فصل بعد صحبت کرد.

به گزارش پایگاه خبری طوفان زرد و به نقل از ایلنا، امیر قلعه نویی در عملکرد سپاهان در فصلی که گذشت اظهار داشت: جا دارد از مجموعه سپاهان تشکر کنم. ما امسال سال خیلی خوبی داشتیم. باشگاه سپاهان به واقع باشگاه است. نه کلمه فرهنگی را به یدک می‌کشد و نه کلمه باشگاه را. این باشگاه حدود 2000 هزار ورزشکار قهرمانی دارد و من فکر می‌کنم کمتر باشگاهی باشد یا اصلا نباشد در ایران که همچین ساختاری داشته باشد در چند رشته قهرمانی داشته باشد چه در آقایان و چه در بانوان. واقعا باشگاه سپاهان به ورزش ما حدمت می کند. جا دارد از مدیرعامل محترم کارخانه تشکر کنیم که یکی از دغدغه های اصلی اش باشگاه سپاهان است.

قلعه نویی در مورد بازی نیمه نهایی جام حذفی مقابل پرسپولیس گفت: ما لیگ را با فراز و نشیب و ناعدالتی هایی که نمی خواهم در این شب های عزیز به آن بپردازم پشت سرگذاشتیم. کم لطفی هایی به ما شد و همه مردم متوجه شدند. واقعا نگاه ها نگاه عدالت محور در فوتبال ما نبود. شما ببینید سیاوش یزدانی را تعلیق می کنند یک بازی ما نمی توانیم از او استفاده کنیم اما می بینید راجع به تیم های دیگر این مدلی نیست. فوتبال ما دارد به بیراهه می رود. این رفتارها و این ناعدالتی ها و این برگزاری مسابقات به فوتبال ما کمک نمی کند. مردم هم همه چیز را متوجه شدند. ما قضاوت را به عهده آن ها می گذاریم. ما کارمان را می کنیم و وظیفه مان را انجام می دهیم. همه این جوان‌ها متعلق به این مملکتند. جوری رفتار کنیم که خدای نکرده خون از دماغ کسی نریزد. اصلا این فوتبال ارزشش را ندارد. من قبلاً گفته‌ام هر چقدر می‌خواهند به من توهین کنند اما به هم سنگ نزنند. این چه فرهنگی است؟ آیا شما این را فرهنگ و منطق می‌دانید که در یک بازی آسیایی به من توهین کنند؟!

وی در پاسخ به این سوال که آیا بهتر نیست یک بار برای همیشه، همه این مسائلی که در مورد امیر قلعه‌نویی مطرح می‌شود را خودش پاسخ بدهد، گفت: چه مسائلی مطرح می‌شود؟ نه کمیته انضباطی نه کمیته اخلاق نه کمیته‌های دیگر هیچ وقت روی امیر قلعه‌نویی نگاه عدالت‌محور نداشتند. واکنش ندارم. در این چندسال اخیر چقدر کمیته انضباطی علیه امیر قلعه‌نویی حکم داده است؟ همه آنها هم قطعی و جریمه! این همه رفتارها علیه من شد چرا دکتر حسن‌زاده ورود نکرد. کافی است در مورد یک نفر دیگر باشد. من می‌دانم چرا، چون در زندگیم راهم را درست می‌روم. در زندگیم جز خدا و اهل بیت به کسی باج ندادم و اینها نمی‌خواهند. آدم های این مدلی را نمی‌توانند تحمل کنند.

قلعه نویی در ادامه در ارتباط با علی دایی گفت: من اصلاً به برخوردهای باشگاه کاری ندارم و اصلاً هم به من ربطی ندارد. آنها مسائل درون خانوادگی خودشان است. در دنیا چند علی دایی داریم؟ او یا حقش است وزیر این مملکت شود یا حداقل رئیس فدراسیون شود و باید اینها پله‌ای شوند که علی دایی رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا شود. من امیر قلعه‌نویی که کوچک هستم اما می خواهم بگویم این رفتارها خوب نیست. اصلا من بدترین آدم روی زمین، چه ربطی دارد که در بازی آسیایی این رفتارها انجام شود؟

سرمربی سپاهان اضافه کرد: کدام مسئول ورود کرده است؟ دکتر حسن‌زاده ورود کرد یا آقای تورک ورود کرد؟ اصلا من چیزی نگویم، کدام یک از این آقایان ورود کرد؟ اگر یکی از این کلمات را به خود آقای تورک یا آقای حسن زاده بگویند چه واکنشی نشان می دهند؟ ورویا غفوری یک چیزی در مورد آقای حسن زاده گفت چند دفعه جوابش راداد؟! اگر به ناموس دوستان توهین کنند می توانند تحمل کنند؟ در آخر هم به جای اینکه به من تقدیرنامه بدهند و از من تشکر کنند که با همه این توهین ها خویشتن داری کردی، تازه من را خواستند که چرا به کنفرانس نرفته است؟! ببینید عدالت در این مملکت چگونه است!

قلعه نویی در پاسخ به این سوال که آیا فصل آینده در استقلال خواهد بود، گفت: استقلال جزو خاطرات زندگی من است. افتخارم این است که زمان هایی که استقلال پول نداشت من و چند نفر دیگر ایستادیم و کمک کردیم استقلال شرایط آرمانی پیدا کرد. حالا که استقلال پول دارد بگذارید برای آقایان باشد. تیمی که یک قرارداد مربیش 1میلیون و 200هزار دلار است، که به الان حساب کنید 18/میلیارد است، این استقلال مال آقایان باشد. آن استقلالی که قبلا پول نداشت و مشکلات داشت و کسی از 10کیلیومتری آن رد نمی شد برای ما. من خوشحالم زمانی استقلال را گرفتیم که پول نداشت. اعتبار داشتیم. به خاطر خاطر اعتبار مردم، باشگاه، مدیر عاملان وقت و کمی هم بنده توانستیم تیم را با کمترین هزینه پنجاه و پنجم جهان و در آسیا سوم کنیم. ما بازیکن آوردیم اما پول ندادیم. یعنی نداشتیم که بدهیم.

وی در مورد اینکه آیا اگر همین حالا باشگاه پیشنهاد سرمربیگری استقلال را به او بدهد قبول می‌کند، گفت: من تمام فکر و ذکرم سپاهان است. اولویت یک و دو و سه من سپاهان است. دوست دارم با همه وجود بمانم و این نهالی که کاشتم را بزرگ کنم. هرکجا می‌رویم نهالش را می‌کاریم اما بقیه دوستان میوه‌اش را بر می‌دارند! این هم اشکال ندارد. من وظیه‌ام است که هرجا می‌روم اول ساختارسازی کنم. تیم‌هایی هم که رفته‌ام، حداقل آن تیم یکی دوسال شرایط خوبی داشته و نتایج خوبی گرفته است. برای اینکه دنبال ساختار سازی بودم. امسال هم دوست دارم در سپاهان بمانم. هیچ پیشنهادی هم به من نشده و اگر هم بشود به هیچ پیشنهادی فکر نمیکنم مگر اینکه با سپاهان به توافق نرسم. ولی آن تمایلی که الان به استقلال بیایم را ندارم، فقط و فقط به خاطر آن توهین‌هایی که شد. از رویانیان بپرسید. از دکتر صدرمحمدی بپرسید که دوباره مدیرعامل مس کرمان شد و من به او تبریک می‌گویم. مطمئنم در آینده نزدیک مس کرمان را در لیگ برتر خواهید دید. ببینید من چه پیشنهاداتی را به خاطر استقلال رد کردم. حداقل این دو بزرگوار بیایند شهادت بدهند. آن موقع عشق و علاقه داشتم اما ولی وقتی در دو سه نوبت توهین شد دیگر آن عشق و علاقه را ندارم. انشاالله نیروهای جوان و انرژیک بیایند. همانطور که نسل بازیگری تمام می‌شود نسل مربیگری هم بالاخره تمام می‌شود. باید نیروهای جوانتر بیایند. من امیدوارم استقلال به خاطر هواداران موفق باشد.

سرمربی اسبق استقلال در ادامه اظهار داشت: پژمان منتظری حرف‌هایی زد که من نمی‌خواهم آنها را باز کنم. پدر استقلال را یک سری صفحات فیک در فضای مجازی درآورده‌اند. کسانی که آمدند در فضای مجازی استقلال را این‌ها به این روز انداختند. با این بودجه، با بودجه 100 میلیاردی آسیا که هیچ شما باید فراتر از اسیا تیمت مطرح بشود ولی چون در فضای مجازی بودند، تیم استقلال را یکسری در همین فضای مجازی نابود کردند. من متاسفم آن مواقع که من حرف حق زدم و با این آقایان درگیر شدم هیچ کس پشت من نیامد.

قلعه نویی در پاسخ به این سوال که آیا می‌شود ترکیب امیر قلعه‌نویی به عنوان سرمربی و فرهاد مجیدی به عنوان دستیار را در استقلال تصور کرد، گفت: مربی شدن مانند پدر شدن است. کسی که پدر نباشد هرچقدر از مهر پدری و فرزندی بگویید شاید ده درصد متوجه شود. مربیگری هم یک بخشش باید به عنوان نفر دوم آن فشار را تحمل کنید و آبدیده شوید تا نفر اول بشوید. خود من در کشاورز، برق تهران، استقلال اهواز که دعا میکنم هرچه زودتر به لیگ برتر برگردد، از اینجاها شروع و فشارها را تحمل کردم. بحث دوم این است که هرکسی مسئولیت قبول می‌کند به عنوان نفر اول، بالاخره یکسری همکارهای خودش را دارد و اینکه بخواهد با کسی ترکیب باشد، من می‌گویم نه. هرکسی که سرمربی است باید با نفرات خودش و آنهایی که با هم راحت تر هستند کار کند. برای فرهاد مجیدی هم چه به عنوان مربی و چه به عنوان مربی آرزوی موفقیت می‌کنم. به هرحال خوشحالم الان نسل مربیان جوان و استقلالی دارد به این چرخه اضافه می‌شود.

سرمربی اسبق تیم ملی در مورد ارزیابیش از حضور ویلموتس روی نیمکت تیم ملی گفت: این سوال را باید کمیته فنی و آنهایی که با او قرارداد بستند پاسخ بدهند. اما در کل بگویم، امیدواریم مسئولان فدراسیون چارچوب ها را تعریف کنند. در 8سال گذته و خصوصا 4سال گذشته ما چارچوب نداشتیم که رئیس فدراسیون، دبیر کل و سرمربی درست برعکس بود ولی امیدوارم این بار این اتفاق نیفتد. ایشان هم رزومه خوبی دارد. او مربی تیم ملی بلژیک بوده است. در4سال گذشته چارچوب در بخش فدراسیون فوتبال و سرمربی فوتبال مشخص نبود. شما ببینید او چقدر همکار تغییر داد، چند دبیر کل تغییر دادیم، چند سرپرست تغییر دادیم و این ها به نظر من هم وجهه فدراسیون را زیر سوال برد و هم انرژی را از سرمربی تیم ملی گرفت. به نظرم اگر جایگاه ها مشخص باشد خیلی راحت تر می توانیم کار کنیم. امیدوارم این بار با آمدن ویلموتس و مشخص شدن چارچوب ها عملکرد بهتری داشته باشیم.

وی افزود: البته این دوره جام جهانی خیلی دوره آسانی خواهد بود و ما باید انرژی‌مان را برای تیم ملی المپیک بگذاریم و اولویت یک فدراسیون فوتبال ما باید تیم ملی امید باشد. ما نفرات خوبی داریم و امیدواریم این بار تیم امیدمان به المپیک برود. چون رفتن به جام جهانی این دوره آسان است. به هرحال فدراسون فوتبال زحمت خودش را کشید اما در مورد لیگ هیچ عدالتی اجرا نشد.

قلعه‌نویی در مورد اینکه مشخص شد قصد بازگشت به استقلال ندارد و اگر این اتفاق بیفتد، کادرفنی که خودش انتخاب می کند همراهش خواهد بود، گفت: نه امیر قلعه نویی بلکه هر مربی دیگری باشد همکاران خودش را می برد.ان شاالله برویم به سمتی که از فوتبال لذت ببریم. خواهشم از طرفداران، آن هایی که می آیند به من توهین می کنند این است که بازهم توهین کنند اما به هم سنگ پرتاب نکنند. خدای نکرده اتفاقی بیفتد پدرومادرها چکار کنند؟

وی در واکنش به این جمله که در فضایی که به سرمربی رقیب توهین شود، همه این اتفاقات می افتند، گفت: کار ازاین حرف ها گذشته است. در یک بازی آسیایی به من توهین شد، شما ببینید چه خبر است!
منبع : ایلنا
پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.
  • اختصاصی
  • آخرین اخبار

نوستالژیک های سپاهانی من/ 7 نظر

تثبیت رتبه سومی دختران سپاهان با پیروزی برابر حریف شیرازی/ 5 نظر

سیاوش یزدانی با هواداران سپاهان خداحافظی کرد/ 78 نظر

محبی: امیدوارم بتوانم بازی هایی در خور نام سپاهان انجام دهم/ 1 نظر

زینالی: سپاهان بهترین باشگاه برای پیشرفت است/ 2 نظر

زینالی به سپاهان پيوست/ 23 نظر

محمد محبی به سپاهان پیوست/ 25 نظر

نوستالژیک های سپاهانی من/ 1 نظر

برتری قاطع سپاهان برابر پالایش گاز ایلام/ 6 نظر

فراموششان نکنیم!/ 15 نظر

سپاهان دوباره آشیانه عقاب ها می شود؟/ 114 نظر

محمدرضا حسینی به سپاهان پیوست/ 111 نظر

نوستالژیک های سپاهانی من/ 0 نظر

گلباران پارس جنوبی توسط دختران سپاهان/ 0 نظر

به بهانه خداحافظی مهرداد محمدی از سپاهان/ 19 نظر

گزارش تصویری دیدار نیمه نهایی سپاهان و پرسپولیس/ 7 نظر

بلیت سفر به اهواز کنسل شد / حذف در دقایق پایانی!/ 44 نظر

دیدار تیم‌های سپاهان و پرسپولیس به وقت اضافه کشیده شد/ 15 نظر

حضور پرشور سپاهانی در ورزشگاه نقش جهان/ 3 نظر

سپاهان - پرسپولیس؛ چهارشنبه ساعت 21/ 7 نظر

نوستالژیک های سپاهانی من/ 1 نظر

تا چه زمانی قرار است به بی راهه ادامه دهند؟/ 8 نظر

تابش مهمان برنامه تلویزیونی ضربه آزاد/ 6 نظر

نوستالژیک های سپاهانی من/ 1 نظر

توقف سپاهان برابر شهرداری بم/ 2 نظر

گزارش تصویری دیدار سپاهان واستقلال خوزستان/ 6 نظر

پیام تبریک آذری به باشگاه سپاهان و مردم اصفهان/ 8 نظر

11 مرد منتخب قلعه نوعی مشخص شدند/ 7 نظر

گزارشگر بازی سپاهان و استقلال خوزستان مشخص شد/ 2 نظر

دعوت مسلمان از هواداران برای حضور در ورزشگاه نقش‌جهان/ 10 نظر

شانس قهرمانی در دستان پیام نیازمند/ 37 نظر

نوستالژیک های سپاهانی من/ 2 نظر

پدیده - سپاهان؛ شنبه ساعت ۲۱:۳۰/ 2 نظر

برتری سپاهان مقابل همیاری در باغ فردوس/ 1 نظر

سه امتیاز شیرین، سوغات مریوان/ 1 نظر

نوستالژیک های سپاهانی من/ 2 نظر

گزارش تصویری دیدار سپاهان و ماشین سازی/ 1 نظر

سه امتیاز طلایی سپاهان/ 14 نظر

تابش: همیشه توقعات از سپاهان بالا بوده است./ 113 نظر

زمان برپایی اردوی سپاهان در تهران مشخص شد/ 19 نظر

اعلام آرای کمیته انضباطی فوتبال/ 8 نظر

بازديد قلعه نویی از کمپ دینامو/ 25 نظر

ولسیانی: خوشحالم که دوباره با قلعه‌نویی کار می‌کنم/ 66 نظر

حسینی: از انتخاب سپاهان خوشحالم/ 24 نظر

کیانی:خوشحالم که در سپاهان ماندم/ 12 نظر

نوستالژیک های سپاهانی من/ 7 نظر

روزنامه الکترونیک فوتبال اصفهان شنبه25 خرداد 98/ 2 نظر

تثبیت رتبه سومی دختران سپاهان با پیروزی برابر حریف شیرازی/ 5 نظر

تابش: برپایی اردوی سپاهان در بلژیک هنوز قطعی نشده است/ 167 نظر

سیاوش یزدانی با هواداران سپاهان خداحافظی کرد/ 78 نظر

محمد ابراهیمی به پارس جنوبی پیوست/ 13 نظر

ایرانپوریان: سپاهان باید درباره پیشنهاداتم نظر بدهد/ 89 نظر

قلعه‌نویی: هر بازیکنی که با مسئولان باشگاه عکس بگیرد به سپاهان پیوسته است!/ 25 نظر

ولژیانی: سپاهان فصل آینده می‌تواند قهرمان شود/ 38 نظر

روزنامه الکترونیک فوتبال اصفهان پنجشنبه23 خرداد 98/ 9 نظر

تابش: رسن گزینه‌ سپاهان نیست/ 59 نظر

مدافع گرجستانی به جمع شاگردان قلعه‌نویی پیوست/ 114 نظر

مسلمان در سپاهان می‌ماند/ 72 نظر

تابش: ابایی از انتشار مبالغ قرارداد‌ها ندارم/ 23 نظر

تابش: با بازیکنانی که مدنظر سرمربی بودند تمدید کردیم/ 34 نظر

سپاهان در شیراز به میدان می‌رود/ 0 نظر

سرمربی سپاهان تماشاگر جدال بلژیک با اسکاتلند/ 4 نظر

روزنامه الکترونیک فوتبال اصفهان چهارشنبه22 خرداد 98/ 22 نظر

کیانی قراردادش را با سپاهان تمدید کرد/ 57 نظر

مخالفت باشگاه سپاهان با درخواست یزدانی/ 125 نظر

خالد شفیعی با سپاهان فسخ می کند/ 35 نظر

دیدار آتی: جام حذفی - #1/2
میزبان چهارشنبه
1398/03/08
21
میهمان
سپاهان vs پرسپولیس
نقش جهان
شبكه 3
برنامه دیدارهای لیگ
در حال فراخوانی برنامه بازی ها
جدول لیگ برتر فوتبال ایران
در حال فراخوانی جدول لیگ
جدول لیگ فوتبال زنان
در حال فراخوانی جدول لیگ