از دست رفتن 4 امتیاز را توجیه نمی کنیم

الهویی: 600 پاس داده ایم و محکوم می شویم

30-06-1398, 15:27 | کد خبر: 30876 | بازدید: 728 مرتبه | اخبار سپاهان
الهویی: 600 پاس داده ایم و محکوم می شویم الهویی: 600 پاس داده ایم و محکوم می شویم
مربی تیم فوتبال سپاهان می گوید، انتقاداتی که نسبت به عمکرد این تیم وارد می شود، غیر کارشناسی و غیرمستدل است.

به گزارش پايگاه خبري طوفان زرد سعید الهویی مربی تیم فوتبال سپاهان در گفتگو با "ورزش سه" در رابطه با دیدار روز گذشته طلایی پوشان برابر نفت مسجد سلیمان که با تساوی بدون گل خاتمه یافت، بیان کرد: پیش بینی می‌کردیم که سبک و استایل بازی نفت مسجد سلیمان در فاز تدافعی نسبت به دیدارهای گذشته این تیم تغییر اساسی داشته باشد؛ تیمی که برابر استقلال ٥٩ درصد مالکیت توپ داشت، در استادیوم نقش جهان خیلی سریع سیستم خود را به ١-٣-٦ تبدیل می‌کرد تا با دفاع فشرده در نیمه زمین خودی برابر حملات ما ایستادگی کند .


هیچ ایرادی به سبک دفاعی نفت مسجد سلیمان وارد نیست


مربی سپاهان ادامه داد: البته که هیچ اشکالی به سبک دفاعی این تیم وارد نیست ولی اینکه نفت مسجد سلیمان در برابر استقلال و تراکتور با سبک دیگری بازی می‌کند و برابر سپاهان سبک متفاوتی را انتخاب می‌کند که حاصل اش ٦٢ درصد مالکیت توپ برای سپاهان ، سه موقعیت گلزنی برای ما و هیچ موقعیت برای حریف است بیانگر قدرت و جایگاه تیم سپاهان است.


همه تیم ها برابر ما دفاع می کنند حتی فولاد

الهویی با اشاره به اینکه سپاهان در سه بازی گذشته با تیم هایی بازی داشته که بسته بازی می کرده اند، افزود: در سه بازی گذشته ، با چنین شرایطی مواجه شدیم ، حتی برابر فولاد در اهواز. مالکیت توپ سپاهان بطور میانگین در چهار هفته اول لیگ برتر ٦١ درصد بوده است و رتبه اول جدول مالکیت توپ لیگ را کسب کرده. در چنین شرایطی طبیعی است که تعداد موقعیت های گل برابر دفاع فشرده حریف نسبت به شرایط عادی کاهش می یابد و کیفیت موقعیت های گل حریف با استفاده از ضد حملات افزایش می یابد . ولی آمار نشان می دهد که سپاهان تیم دوم لیگ در ایجاد موقعیت و تیم دوم لیگ در جدول موقعیت دادن به حریفان است . این یعنی تعادل ساختار تهاجمی و تدافعی تیم با وجود مالکیت بالا و دور بازی کردن از دروازه خودی به بهترین شکل تا به اینجا رعایت شده است. در دو بازی برابر فولاد و نفت مسجد سلیمان، طبق آمار ٧ موقعیت گلزنی ایجاد کرده ایم و تنها یک موقعیت روی ضربه ایستگاهی به حریف داده ایم . این یعنی تعادل و پیشرفت در سبک بازی .


کارشناس باید مستدل حرف بزند

الهویی با کنایه به افرادی که بدون اطلاعات و دانش در مورد بازی سپاهان نظر می دهند، توضیح داد: کارشناسی فوتبال نیاز به دانش و آگاهی و البته بی طرفی دارد . چند دقیقه صحبت کردن برابر دوربین های تلویزیونی کار سختی نیست ولی اینکه حرفهای مستدل و با مدرک ارائه شود، کار هر کسی نیست . برای همین حتی در شبکه های تلویزیونی بزرگ دنیا و برنامه های فوتبالی معروف از افراد معروف و با صرف هزینه زیاد استفاده می‌شود ولی تلویزیون ایران در اختیار حرفهای خالی و بی ارزش کارشناسی قرار گرفته است . هفته گذشته و بین دو نیمه یک دیدار مهم ، کارشناس برنامه از سبک بازی مالکانه و حفظ توپ یک تیم تعریف کرد ولی چند دقیقه بعد که آمار نیمه اول روی مانیتور استودیو نمایش داده شد، مشخص شد که تیم رقیب با ٥٩ درصد مالکیت توپ در نیمه اول ، تیم مالک بازی بوده است . این فضا اصلا به فوتبال کمک نمی‌کند، کارشناس باید حرف مستدل و به روز و بدون غرض ورزی و نگاه هواداری به بینندگان ارائه کند مگر اینکه سیاست یک برنامه و یا تلویزیون چیز دیگری باشد.


ما فرصتی برای صحبت در مورد انتقادات چرخابی نداشتیم


در ادامه مربی سپاهان ضمن نام بردن از چرخابی که شب کذشته روی خط برنامه شب های فوتبالی آمد و سیستم بازی را زیر سوال برده بود، اینگونه حرف هایش را از سر گرفت: آقای چرخابی پیشکسوت و مو سفید فوتبال اصفهان و باشگاه سپاهان هستند. ایشان نظرات فنی خودشان را ارائه کردند ولی ما فرصتی برای توضیح دادن در مورد انتقادات اشتباهی که در برنامه زنده تلویزیونی شد، نداشتیم.


کارشناس باید سبک و آمار را تحلیل کند

او اضافه کرد: اول اینکه تیم سپاهان به گواه داده های آماری، تیم دوم لیگ با هشت امتیاز و بدون گل خورده است. تیم اول لیگ با میانگین ٦١ درصد مالکیت ، تیم اول لیگ در تعداد پاس و درصد پاس سالم ، تیم دوم لیگ در ایجاد موقعیت و ضربه به دروازه حریف و تیم دوم لیگ در کمترین موقعیت دادن به تیم حریف است . کارشناس باید سبک و آمار را تحلیل کند.600 پاس داده ایم و محکوم می شویم !


چطور می‌شود تیمی ٦٠٠ پاس در یک دیدار بدهد و با شوت از راه دور و پاس عمقی و ارسال ٣ موقعیت صد در صد گلزنی ایجاد کند و بعد محکوم بشود به اینکه یک سبک ساده و بدون تنوع بازی می‌‎کند . اگر این تیم این قدر بی کیفیت است، باید برای لیگ متأسف بود که نمی‌توانم برابر این سبک ساده و سنتی مقابله کند و ١٢ تیم مجبور می شوند با دفاع فشرده ١-٣-٦ که یادگار آقای کی‌روش در فوتبال ایران است برابر سپاهان به وقت کشی و جنگ های روانی روی بیاورند تا با یک مساوی جشن بگیرند، آن هم در خانه خودشان . به دوستان کارشناس پبشنهاد می‌کنم دیدار ایران برابر آرژانتین در جام جهانی ٢٠١٤ رو چند بار تماشا کنند که ببینند این سبک دفاعی که آقای کیروش به یادگار گذاشته است چه شرایطی را در بازی ایجاد ًمی‌کند ، آنوقت به تحلیل دیدار سپاهان با رقیبان بپردازند.


سپاهان حاضر به انتشار قراردادها است

الهویی بار دیگر با اشاره به چرخابی و اظهاراتش گفت: در مورد اظهارات ایشان در ارتباط با هزینه های باشگاه سپاهان هم باید بگویم یا ناشئ از عدم آگاهی است یا غرض ورزی . هم امسال و هم سال گذشته باشگاه سپاهان و آقای قلعه نویی بارها از انتشار لیست قراردادهای بازیکنان و کادر فنی همه تیم ها توسط سازمان لیگ استقبال کردند. آن هم در حالیکه هیچ تیم مدعی دیگری حاضر به حمایت ظاهری از این طرح هم نشد و در ثانی در فصل نقل و انتقالات امسال، حداقل ٤ بازیکن با باشگاه سپاهان مذاکره کردند که به دلیل تفاوت زیاد رقم پیشنهادی با سقف قراردادی باشگاه سپاهان، قراردادی منعقد نشد و به تیم های دیگر لیگ برتری پیوستند که خوشبختانه افرادی که در فوتبال حاضر هستند، خبر از رقم های قراردادی این عزیزان دارند. حال اینکه آقای چرخابی بارها از هزینه های زیاد باشگاه سپاهان حرف می‌زنند نشان می‌دهد این عزیزان یا نمی‌دانند که با وجود اشتباه بودن این اظهار نظر، روی تیم سپاهان فشار ایجاد می کنند و یا هدف دیگری را دنبال می‌کنند. شما فضای رسانه ای را بگردید تا یک پیشکسوت باشگاه تراکتورسازی، استقلال یا پرسپولیس را پیدا کنید که هر هفته در مورد هزینه زیاد باشگاه بگوید و فشار بیرونی روی تیم ایجاد کند .


اینجا خبری از ماشین بی ام دبلیو نیست

الهویی با گفتن این مطلب که باشگاه سپاهان آماده انتشار رقم قرارداد بازیکنان و مربیان است، اظهار داشت: باز هم اعلام می‌کنیم که باشگاه سپاهان آماده انتشار رقم قراردادهای کادر بازیکنان و فنی خود توسط سازمان لیگ است به شرطی که در مورد سایر تیم ها انجام شود . اینجا نه خبری از پرداختهای دلاری به بازیکن داخلی است و نه ماشین بی ام دبلیو در کنار قرارداد به بازیکنی داده می‌شود . همه چیز شفاف و مدیریت شده است و به همین دلیل پرونده ای در کمیته تعیین وضعیت وجود ندارد. خریدهای سپاهان دو این دو سال، بهینه و مدیریت شده بوده است. نه خبری از خرید 6 بازیکن خارجی در طول یک فصل است؛ مانند چند تیم و حتی سه سال قبل باشگاه سپاهان و نه ریخت و پاش های آنچنانی برای بازیکن ملی پوش و خارجی .


از دست رفتن 4 امتیاز را توجیه نمی کنیم

مربی سپاهان اینگونه حرف هایش را خاتمه داد: کار سپاهان در فصل جاری بسیار سخت است؛ تیم چهارم لیگ از لحاظ هزینه هستیم و عدم پخش ١٣ دیدار تیم، به رقبا اجازه می‌دهد که دست به رفتارهای غیر ورزشی مانند کشتن وقت بازی بزنند تا بازی را از جریان بیاندازند . همین که در دو دیدار آخر ، ٨ و ٧ دقیقه وقت تلف شده توسط داور اعلام می‌شود نشان می‌دهد که تاکتیک های غیر فنی توسط رقبا استفاده می‌شود ولی اینها دلیل نمیشود که از دست رفتن چهار امتیاز در دو دیدار آخر را توجیه کنیم. ساختن موقعیت در برابر دفاع فشرده حریفان سخت است و باید از موقعیتهای که ایجاد می‌کنیم، استفاده کنیم.


هفت موقعیت و یک گل برای سپاهان خوب نیست


هفت موقعیت گلزنی و صفر گل، آمار خوبی برای بازیکنان تیمی که برای قهرمانی می جنگد نیست، باید هر موقعیت را موقعیت آخر بدانیم و تمرکز داشته باشیم . فصل سختی است ولی مطمئن هستیم که با مدیریت و راهبری آقای قلعه نویی میتوانیم یادگار خوبی برای باشگاه سپاهان و شهر اصفهان بگذاریم .
منبع : ورزش سه
پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.
  • اختصاصی
  • آخرین اخبار

ترکیب سپاهان اعلام شد/ 6 نظر

نوستالژیک های سپاهانی من/ 0 نظر

توقف سپاهان برابر نساجی/ 56 نظر

گزارش تصویری دیدار سپاهان اصفهان و استقلال تهران/ 0 نظر

ترکیب سپاهان مشخص شد/ 3 نظر

اعلام ترکیب استقلال در مصاف با سپاهان/ 0 نظر

گزارشگر دیدار سپاهان و استقلال تهران مشخص شد/ 3 نظر

نوستالژیک های سپاهانی من/ 7 نظر

گزارش تصویری دیدار سپاهان و پیکان/ 1 نظر

اعلام ترکیب تیم سپاهان مقابل پیکان/ 3 نظر

نوستالژیک های سپاهانی من/ 5 نظر

نوستالژیک های سپاهانی من/ 3 نظر

گزارش تصویری سپاهان و تراکتورسازی/ 14 نظر

سپاهان صدر را ول نمی‌کند/ 16 نظر

ترکیب تراکتور مقابل سپاهان مشخص شد/ 0 نظر

20 قاب خاص، از کاپیتان خاص.../ 22 نظر

نوستالژیک های سپاهانی من/ 1 نظر

تساوی سپاهان و پارس جنوبی جم به سود مدعیان/ 21 نظر

ترکیب سپاهان برابر پارس جنوبی مشخص شد/ 6 نظر

نوستالژیک های سپاهانی من/ 1 نظر

توقف سپاهان در روز رکوردشکنی نیازمند/ 12 نظر

اعلام ترکیب سایپا برابر سپاهان/ 0 نظر

ترکیب تیم سپاهان اعلام شد/ 6 نظر

اعلام ترکیب گل گهر مقابل سپاهان/ 1 نظر

نوستالژیک های سپاهانی من/ 0 نظر

نوستالژیک های سپاهانی من/ 0 نظر

نوستالژیک های سپاهانی من/ 0 نظر

گزارش تصویری سپاهان و ذوب آهن/ 0 نظر

سپاهان فاتح شهرآورد نصف جهان/ 28 نظر

فاطمه عادلی به سپاهان پیوست/ 0 نظر

ترکیب سپاهان اعلام شد/ 11 نظر

ترکیب خیبر خرم آباد مقابل سپاهان مشخص شد/ 0 نظر

«آقایی» سپاهان در ورزشگاه آزادی / سپاهان به صدر جدول رفت/ 37 نظر

ترکیب سپاهان برای دیدار با پرسپولیس اعلام شد/ 12 نظر

اعلام ترکیب پرسپولیس برای دیدار با سپاهان/ 1 نظر

نوستالژیک های سپاهانی من/ 3 نظر

گزارش تصویری سپاهان و نفت مسجد سلیمان/ 2 نظر

توقف خانگی سپاهان برابر نفت مسجدسلیمان/ 41 نظر

فرکی : بازی مقابل سپاهان خاطرات قهرمانی با این تیم را برایم زنده می کند/ 6 نظر

محسن مسلمان؛ ستاره‌ای برای پرکردن صندلی‌های نیمکت ذخیره/ 7 نظر

یک پیروزی تا برتری سه برابری سپاهان برابر پیکان/ 4 نظر

محمد محبی تنها محروم سپاهان در هفته پانزدهم/ 6 نظر

مشکل ترافیک ورزشگاه نقش جهان برطرف شود/ 6 نظر

حق وردی: برای شکست سپاهان لحظه‌شماری می‌کنیم/ 5 نظر

روزنامه الکترونیک فوتبال اصفهان پنجشنبه 21 آذر 98/ 0 نظر

مهدوی قاضی دیدار سپاهان و پیکان/ 17 نظر

قلعه‌نویی: سیستم استراماچونی را 10 سال پیش اجرا کردم/ 24 نظر

تابش: بعد بازی با استقلال تا یک هفته زندگی برای ما سیاه شده بود/ 11 نظر

بلیط دیدار تیم‌های سپاهان و پیکان نیم بها شد/ 5 نظر

کیانی: شاید پولی کارت به کارت می‌شود که در بازی بی‌ربط شعار رئیس مافیا می‌دهند/ 3 نظر

تجدید دیدار در نقش‌جهان/ 2 نظر

سپاهان و پیکان از نگاه آمار؛ حساس‌تر از همیشه/ 1 نظر

همکاری آکادمیک سپاهان ایران و اشتوتگارت آلمان/ 8 نظر

قلعه‌نویی: از اینکه در برابر من بایستند لذت می‌برند/ 10 نظر

مهدی کیانی از سپاهان در تیم منتخب/ 0 نظر

روزنامه الکترونیک فوتبال اصفهان چهارشنبه 20 آذر 98/ 0 نظر

سپاهان در گروه مرگ/ 47 نظر

یاوری : اخراج محبی برنامه‌های سپاهان را بهم ریخت/ 3 نظر

با احساسات در مورد حقیقت حرف نزنیم/این ادبیات در شان رسانه‌ها نبود/ 9 نظر

باشگاه شهرخودرو به صورت رسمی از داور بازی با سپاهان شکایت کرد/ 7 نظر

تابش : من چه زمانی به مردم مازندارن توهین کردم؟/ 2 نظر

کیانی: فقط صحنه‌هایی که به سود ما بوده می بینید؟/ 3 نظر

مصلح: پنالتی؟ نه تصمیم داور کاملا درست بود/ 1 نظر

نیازمند: کاش پنالتی می‌گرفت اما اخراج الکی نمی‌کرد/ 2 نظر

نورافکن : قبل از اینکه توپ به دست من برخورد کند به بدنم برخورد کرد/ 2 نظر

سپاهان به گل‌محمدی: منتظرم عذرخواهی هستیم/ 5 نظر

دیدار آتی: لیگ برتر ایران - #14
میزبان دوشنبه
1398/09/18
17:00
میهمان
شهر خودرو vs سپاهان
امام رضا (ع)
شبکه اصفهان
برنامه دیدارهای لیگ
در حال فراخوانی برنامه بازی ها
جدول لیگ برتر فوتبال ایران
در حال فراخوانی جدول لیگ
جدول لیگ فوتبال زنان
در حال فراخوانی جدول لیگ