X

ورود به پایگاه خبری طوفان زرد

1-11-1399, 06:50
کد خبر: 33555
خبرنگار: khani
نظرات: 5

تیم محرم دفاع ندارد

سپاهان هجومی دوست داشتنی‌تر است

عنوان بهترین تیم در فاز تهاجمی تا چند هفته پیش در اختیار گل‌گهر بود؛ تیمی که هدایت آن را امیر قلعه‌نویی برعهده دارد اما یکی، دو هفته‌ای است که سپاهان به بهترین تیم در فاز تهاجمی تبدیل شده است.

خبرورزشی/ لیگ برتر ایران؛ در حالی که شمار گل‌های تیم گل‌گهر به عدد ۱۴ رسیده، سپاهانی‌ها با دو گلی که در آخرین بازی به تیم پیکان زدند، شمار گل‌های خود را به عدد ۱۷ رسانده‌اند. این نشان می‌دهد سپاهان میل و عطش پیروزی دارد. چه در مسابقه‌ای که میزبان است و چه در مسابقه‌ای که در خانه حریف به میدان می‌رود. این خیلی خوب است و می‌تواند سپاهان را به هدفش که قهرمانی در لیگ برتر است، نزدیک کند. تنها نکته نگران‌کننده در مورد تیم سپاهان تعداد گل‌های خورده این تیم است. ۱۳ گل خورده برای تیمی که می‌خواهد در لیگ برتر قهرمان شود، خطرناک است. به عبارتی تیمی که در هر بازی بیش از یک گل دریافت می‌کند، برای قهرمانی در لیگ برتر با چالش مواجه می‌شود. البته یکی، دو هفته‌ای است که سپاهان در فاز دفاعی به تیم بهتری تبدیل شده است. دروازه این تیم در بازی با پیکان از روی نقطه پنالتی باز شد و پیش از این بازی دروازه‌اش در بازی با پرسپولیس بسته ماند.

این اتفاقات نشان می‌دهد سپاهان محرم نویدکیا به این نتیجه رسیده در فوتبال دفاع هم به اندازه حمله مهم است و به همان اندازه که برای گل زدن مایه می‌گذارد باید برای گل نخوردن توان صرف کند. این بهترین اتفاق ممکن برای سپاهان است و اگر در بازی‌های آتی سپاهان در دفاع هم مقتدر نشان دهد، با توجه به بازیکنان خوبی که در فاز تهاجمی در اختیار دارد، شانس‌های زیادی برای کسب امتیازات قهرمانی خواهد داشت.

گل زدن فقط برای قهرمانی کافی نیست. در این مقوله گل نخوردن هم مهم است که سپاهانی‌ها به این نتیجه رسیده‌اند. تجربه چالش قهرمانی بدون شک برای محرم نویدکیا در اولین فصل حضور در لیگ برتر چالش زیبایی است. سپاهان این روند یعنی توازن در حمله و دفاع را رعایت کند، این شانس را خواهد داشت در لیگ قهرمانان آسیا هم ارائه‌گر بازی‌های خوبی برابر حریفان باشد. هر چند سپاهان برای تبدیل شدن به یک تیم بین‌المللی و رسیدن به چنین سبکی از بازی ابتدا باید این چالش‌ها را در لیگ برتر پشت‌سر بگذارد.
نظرات کاربران
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.
آخرین ها