X

ورود به پایگاه خبری طوفان زرد

30 آذر 1402, 06:36
کد خبر: 34986
خبرنگار: khani
نظرات: 0

جشن تولد و درخشش: شهریار، هری‌کین لیگ ایران!

جشن تولد و درخشش: شهریار، هری‌کین لیگ ایران! آمار ستاره بلند قامت سپاهان نشان می‌دهد او فاکتورهای لازم برای تکرار عنوان آقای گلی را دارد.

به گزارش  پایگاه خبری طوفان زرد و به نقل از "ورزش سه"، جزو معدود لژیونرهای یک دهه اخیر فوتبال ایران به شمار می‌رود که قبل از حضور در تیم‌های بزرگ پایتخت مثل استقلال و پرسپولیس، از باشگاهی مثل پیکان لژیونر شد و یک‌ سال پس از انتقال مهدی طارمی به پرتغال، به لیگ برتر این کشور رفت و با ریو آوه قرارداد بست، اما اوضاع بر وفق مرادش پیش نرفت تا خیلی زود تصمیم به بازگشت به ایران بگیرد و طی سه سال متوالی، بهترین عملکرد را برای دو باشگاهِ مدعی قهرمانی داشته باشد.

شهریار که قبل از پیوستن به سانتا کلارا هم گزینه پرسپولیس بود، بخاطر قرارداد قرضی و سنگین فقط نیم‌فصل در جمع سرخ پوشان پایتخت حضور داشت که در این مدت 13 بازی در لیگ برتر انجام داد و 4 گل به ثمر رساند و در 5 مسابقه لیگ قهرمانان آسیا هم 4 گل زد تا این نمایش او را در بین تماشاگران این تیم محبوب کند، اما توافق سپاهان با باشگاه پرتغالی در پایان همان فصل کاری کرد تا مغانلو به اصفهان برود و تا همین حالا هم پیراهن زرد رنگ را بپوشد و در آنجا به درخشش خود تا قبل از پایان دهه سوم زندگی ادامه بدهد.

شهریار مغانلو که بنابر گفته مدیران وقت باشگاه سپاهان فقط در ازای صدور رضایت‌نامه محمد محبی برای سانتا کلارا پرتغال به جمع طلایی پوشان اصفهان پیوست، در دو سال و نیم حضورش در سپاهان بهترین عملکرد را ارائه داده و بهترین گلزن تیمش بوده که همچنان هم این روند برای او ادامه دارد و این ستاره بلند قامت در دیدار اخیرشان مقابل هوادار که برتری پنج بر صفر را به دست آوردند، توانست هزارمین گل تاریخ باشگاه سپاهان را به نام خود ثبت کند.

شهریار پس از بازگشت به ایران، در نخستین فصل هشت گل در 28 بازی داشت، اما سال گذشته در همین تعداد مسابقه توانست 13 گل به ثمر رساند، اما به نظر می‌رسد لیگ 23 برای او با یک آمار گلزنی خیره کننده به پایان برسد؛ اگر روند همین چهار هفته اخیر را ادامه بدهد.

دو هفته ابتدایی فصل 03-1402 با گلزنی مغانلو مقابل تراکتور و ذوب‌آهن همراه بود، اما پس از آن یک مصدومیت بدموقع کاری کرد تا او نتواند به این روند ادامه بدهد ولی مهاجم بلند قامت سپاهان در چهار بازی متوالی گذشته‌شان توانست خیلی زود به کورس آقای گلی برگردد تا الان مثل رضا اسدی در صدر جدول گلزنان باشد.

شهریار مغانلو در چهار دیدار متوالی اخیرشان درخشش خیره کننده‌ای مقابل استقلال خوزستان (یک گل)، مس رفسنجان (دو گل در حضور تعویضی)، فولاد خوزستان (یک گل و یک پاس گل) و هوادار تهران (دو گل و یک پاس گل) داشته تا موثرترین و بهترین بازیکن‌شان در این مدت هم باشد و تیمش را در آستانه صدرنشینی قرار بدهد.

مغانلو قبل از اینکه شب سی‌اُم آذرماه 1402 شمع تولد 29 سالگی را فوت کند و وارد سی‌اُمین سال زندگی‌اش شود، توانسته با 8 گل در صدر جدول گلزنان و 3 پاس گل در رده دوم برترین پاسورها باشد؛ آماری استثنایی که فقط رضا اسدی، هم‌بازی او در سپاهان توانسته چنین عملکردی داشته باشد؛ با این تفاوت که اسدی در 12 مسابقه به میدان رفته و شهریار در 9 بازی (هفت ثابت و دو تعویضی).

حالا بدون شک شهریار با این نمایش پس از سپری کردن مصدومیت و عملکرد چهار دیدار اخیرش نشان داده مدعی اول آقای گلی برای دومین فصل متوالی است و می‌تواند قبل از نیم‌فصل آمار گل‌های خود را دو رقمی کند و البته در چهار دیدار لیگ قهرمانان در همین فصل هم یک گل زده است.

مغانلو در حالی تولد خود را جشن می‌گیرد که انگیزه زیادی دارد قبل از 30 سالگی و اتمام قراردادش با سپاهان در پایان فصل، به دومین قهرمانی و دومین آقای گلی در لیگ برتر برسد و در لیگ قهرمانان آسیا نیز همراه با تیمش تا مراحل بالا و حتی قهرمانی پیش برود.

نظرات کاربران
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.
آخرین ها