X

ورود به پایگاه خبری طوفان زرد

28 فروردین 1403, 06:17
کد خبر: 35010
خبرنگار: khani
نظرات: 0

ذوب‌آهن علیه هتریک سپاهان؛ مغانلو و رکورد ویژه در دربی

ذوب‌آهن علیه هتریک سپاهان؛ مغانلو و رکورد ویژه در دربی تیم‌های سپاهان و ذوب‌آهن چهارشنبه در حالی هفتادوچهارمین دربی رسمی اصفهان را برگزار می‌کنند که دو دیدار آخر به نفع تیم طلایی‌پوش به پایان رسیده است.

به گزارش خبرگزاری ایمنا، ذوب‌آهن و سپاهان دو قطب فوتبال اصفهان و ایران تاکنون ۷۳ بار در دیدارهای رسمی برابر یکدیگر قرار گرفته‌اند که ۲۸ بار سپاهان و ۱۹ بار ذوب‌آهن پیروزی را به نام خود ثبت کرده‌اند، ضمن اینکه ۲۵ دیدار نیز با نتیجه تساوی به پایان رسیده است.

از ۷۳ رویارویی دو تیم، ۴۵ بازی مربوط به رقابت‌های لیگ برتر است که از این ۴۵ بازی سپاهان ۲۱ برد و ذوب‌آهن ۱۲ برد در کارنامه دارند و ۱۲ بازی با نتیجه تساوی به پایان رسیده است.

در همه دربی‌های رسمی قبلی ۱۵۰ گل به ثمر رسیده است که سپاهان ۸۵ گل و ذوب‌آهن ۶۵ گل به ثمر رسانده‌اند.

سپاهان در حالی میزبان ذوب‌آهن خواهد بود که در دو تقابل قبلی برابر ذوب‌آهن به پیروزی رسیده است اما از آخرین برد ذوب‌آهن مقابل سپاهان بیش از دو سال می‌گذرد. ذوب‌آهن آخرین بار در بازی دور رفت دو فصل پیش در فولادشهر با تک گل سجاد دانایی موفق به شکست سپاهان شد. همچنین آخرین باری که ذوب‌آهن در ورزشگاه نقش‌جهان موفق به شکست ذوب‌آهن شد مربوط به دی‌ماه سال ۱۳۹۶ است، دیداری که امیر قلعه نویی هدایت ذوب‌آهن را بر عهده داشت و با ذوب‌آهن با گل‌های میلاد فخرالدینی و مرتضی تبریزی برابر تک‌گل ساسان انصاری موفق به شکست دو بر یک سپاهان شد.

اما یک سپاهانی نیز آمار ویژه‌ای در تقابل‌های اخیر برابر ذوب‌آهن دارد. شهریار مغانلو، مهاجم سپاهان که سومین فصل حضورش در این تیم را پشت سر می‌گذارد در سه دربی آخر اصفهان گلزنی کرده است و از این حیث در حال حاضر رکورددار است، او که تاکنون سه گل در دربی اصفهان زده است در صورت گلزنی در دربی پیش رو هم رکورد گلزنی متوالی در دربی اصفهان که متعلق به خودش است را ارتقا می‌دهد و هم به رکورددار گلزنی در دربی اصفهان یعنی مهدی رجب‌زاده که پنج گل در دربی اصفهان زده است نزدیک می‌شود.

آمار و ارقام کامل رویارویی سپاهان و ذوب‌آهن:

نظرات کاربران
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.
آخرین ها