X

ورود به پایگاه خبری طوفان زرد

26-06-1399, 08:08
کد خبر: 32984
خبرنگار: khani
نظرات: 5

حضور نورافکن در خط میانی کیفیت تیم را بالاتر می‌برد

جمشیدیان: سپاهان بازی را احساسی شروع کرد

بازیکن پیشین تیم فوتبال سپاهان اعتقاد دارد امید نورافکن در خط میانی کیفیت بالاتری از خود نشان می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری طوفان زرد احمد جمشیدیان در گفت و گو با ایسنا درباره شکست این تیم برابر النصر عربستان اظهار کرد: بازی دو نیمه متفاوت داشت. در نیمه اول سپاهان خیلی خوب ظاهر نشد. البته بعد از گذشت ۱۰ دقیقه از بازی مشخص شد که با کی‌روش نمی‌شود به دفاع النصر نفوذ کرد. سپاهان هر دو گل را روی اشتباهی دریافت کرد. روی گل اول جاگیری مدافع سپاهان برای مهار خطرناک‌ترین مهاجم النصر اشتباه بود. گل دوم هم که دیدیدم روی اشتباه فردی به ثمر رسید.

او ادامه داد: بعد از خوردن دو گل طبیعی بود که سپاهان روی ضد حمله موقعیت‌هایی را به حریف بدهد. تغییراتی که سپاهان از دقیقه ۶۰ انجام داد، یعنی بیرون کشیدن استنلی و اضافه کردن میرزایی، شهباززاده و نویدکیا و ترکمان باعث شد روی زمین و در عمق دفاع النصر نفوذ پیدا کنند. فکر می‌کنم ۳۰ دقیقه پایانی سپاهان خیلی بهتر بازی کرد و موقعیت‌های بهتری داشت. در مجموع نیمه دوم امیدوارکننده‌تر بود. هر چند النصر در مجموع تیم بهتری از سپاهان بود.

جمشیدیان درباره ضعف سپاهان در نیمه اول هم توضیح داد: فکر می‌کنم سپاهان بازی را احساسی شروع کرد. شوک حضور نویدکیا باعث شده بود بازی را احساسی شروع کنند. اگر ۳ تا ۹۰ دقیقه دیگر هم با کی‌روش می‌خواستند مقابل این تیم بازی کنند قطعا راه به جایی نمی‌بردند. کی‌روش نه در جلو و نه در پشت دفاع خطرناک نیست. او بازیکنی است که فقط در محوطه جریمه خطرناک است. النصر به خاطر حضور کی‌روش کاملا بالا بازی کرد. زمانی که وینگرهای چپ و راست سپاهان آزاد شدند و مهاجم سرعتی‌ای مثل میرزایی اضافه شد و روی زمین و در عمق دفاع النصر نفوذ کرد، باعث شد حریف به درون محوطه جریمه‌اش کشیده شود. طبیعتا با همین روش موقعیت‌های بیشتری برای سپاهان به وجود آمد. در نیمه اول فشاری از سمت هافبک‌های سپاهان روی هافبک‌های النصر وجود نداشت و آن‌ها خیلی راحت توپ را در زمین می‌چرخاندند. اما در نیمه دوم سپاهان بالاتر بازی کرد و همین باعث شد النصر عقب بکشد. فشار و تعدد نفرات سپاهان در زمین باعث شد بازیکنان النصر به راحتی به هم پاس ندهند.

او درباره بازی کردن محسن مسلمان و حضور نورافکن در دفاع چپ هم بیان کرد: من شخصا نظرم این است که نورافکن در خط میانی بازیکن خیلی بهتری است. او انرژزی و پتانسیل خوبی در پرس و جنگ‌های تن به تن دارد. او همچنین در اضافه شدن و شوت‌زنی هم خوب عمل می‌کند. حیف است که او را به گوشه زمین ببریم و در خط دفاعی استفاده کنیم. نورافکن بازیکنی است که اگر در خط میانی باشد به تیم کمک بیشتری می‌کند. شاید مشکلی در خط دفاعی وجود داشته که نویدکیا احساس کرده باید نورافکن آن‌جا بازی کند. نورافکن می‌تواند در چند پست بازی کند اما به اعتقاد من وقتی در میانه زمین است با جنگندگی کیفیت تیمش را بالاتر می‌برد.
نظرات کاربران
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.
آخرین ها