X

ورود به پایگاه خبری طوفان زرد

19-01-1400, 10:12
کد خبر: 33809
خبرنگار: khani
نظرات: 9

بررسی عملکرد مدعیان آقای گلی لیگ بیستم؛

شهباززاده در آستانه ثبت یک رکورد جدید

در شرایطی که تیم فوتبال سپاهان به صدر جدول لیگ بیستم رسیده، در رتبه نخست بهترین گلزنان لیگ ایران هم نام مهاجم این تیم، سجاد شهباززاده دیده می‌شود. شهباززاده که در تمام بازی های سپاهان حضور داشته، 16 گل برای محرم نویدکیا زده و نقش پررنگی در موفقیت طلایی‌پوشان داشته است.


پایین‌تر از شهباززاده، نام گادوین منشا دیده می‌شود و سپس محمد عباس زاده و امین قاسمی‌نژاد حضور دارند که جدی‌ترین تهدید برای کفش طلایی مهاجم سپاهان به حساب می‌آیند. حال در آستانه آغاز هفته بیستم، بررسی آماری داشته‌ایم از تفاوت آمار این چهار مهاجم در بخش نخست و بخش دوم لیگ برتر خلیج فارس:

* منشا؛ آقای‌گلی با میانگین 100 دقیقه‌ای

در 10 هفته نخست لیگ برتر، منشا و سجاد شهباززاده در تمام بازی های تیمشان حضور داشتند. شهباززاده 828 دقیقه بازی کرد و 8 گل به ثمر رساند و نمره 7.35 را از "یازده" گرفت. منشا 72 دقیقه بیشتر از او بازی کرد و یک گل هم به ثمر رساند تا صدرنشین جدول گلزنان و جدی‌ترین گزینه آقای گلی لقب گیرد.

محمد عباس زاده مهاجم تیم تراکتور که شروع خوبی در لیگ برتر نداشت و کار را از روی نیمکت آغاز کرد، در 456 دقیقه 5 گل به ثمر رساند تا میانگین گلزنی اش بهتر از عباس زاده باشد. امین قاسمی‌نژاد نیز در 589 دقیقه همین تعداد گل را زد. بهترین نمره به گادوین منشا (7.52) اختصاص دارد و پس از او به ترتیب شهباززاده (7.35)، قاسمی نژاد (7.1) و عباس زاده (7.05) نمرات بعدی را گرفتند.

* توقف منشا، سبقت سجاد، افت قاسمی‌نژاد و عباس‌زاده

در بخش دوم لیگ برتر، سجاد شهباززاده روند قبلی را ادامه داد و این بار در 785 دقیقه توانست همین تعداد گل را به ثمر برساند و نمره بهتری نیز از "یازده" بگیرد. به عبارت دیگر هر 98 دقیقه یک گل زد تا بهترین آمار را در بین مهاجمان لیگ برتر ایران داشته باشد. گادوین منشا که با محرومیت نسبتا کوتاهی هم روبرو شد، سه بازی را از دست داد و در 6 مسابقه دیگر تنها یک بار موفق به گلزنی شد.

عباس زاده باوجود این که 300 دقیقه بازی بیشتری نسبت به 10 هفته نخست داشت اما یک گل کمتر زد و همین موضوع باعث افت تراکتور در نتایج نیز شد. امین قاسمی نژاد 19 دقیقه کمتر بازی کرد و یک گل کمتر هم به ثمر رساند و حالا باید دید که در پانزدهمین بازی، موفق به زدن دهمین گل فصل خواهد شد یا خیر.
نظرات کاربران
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.
آخرین ها