X

ورود به پایگاه خبری طوفان زرد

4-04-1401, 12:29
کد خبر: 34716
خبرنگار: khani
نظرات: 1

باید مشاوره‌های خوبی به مورایس داده شود

زاغی‌نژاد: سپاهان برای قهرمانی به غیر از مربی به بازیکن هم نیاز دارد

مربی پیشین تیم فوتبال سپاهان معتقد است این تیم برای قهرمانی به غیر از سرمربی به ابزار‌های دیگری هم نیاز دارد.

به گزارش پایگاه خبری طوفان زرد قاسم زاغی‌نژاد در گفت‌وگو با تسنیم،‌ درباره تغییرات فنی در تیم فوتبال سپاهان و سرمربیگری خوزه مورایس، اظهار داشت: اتفاقاتی برای سپاهان در این مدت رخ داد که منجر جدایی محرم نویدکیا شد. شاید فشاری که از سوی هواداران و مسئولان کلان وجود داشت، منجر به این شد که محرم فکر کند در این مقطع باید از تیم جدا شود و در زمانی دیگر به تیم کمک کند.

وی در ادامه افزود: انتخاب مربی جدید نیز با رویکردی که در سپاهان وجود دارد، قطعاً با مطالعه و کارشناسی بوده است. این یک تصمیم منطقی بوده است که در این مقطع سرمایه‌گذاری بیشتری روی سرمربی داشته باشیم. با توجه به عقبه قوی این مربی، به نظر می‌رسد اتفاق خوبی برای سپاهان رخ داده است، ولی اینکه تصور کنیم با صرفاً غنی شدن از سوی مربی، می‌توانیم موفق باشیم، اینطور نیست.

مربی پیشین سپاهان اشاره کرد: به غیر از مربی و کادر فنی،‌ بحث بازیکن هم وجود دارد، باید اطلاعاتی خوبی به این مربی ارائه شود تا بتواند بازیکنان خوبی جذب کند. همچنین باید اطلاعات خوبی درباره حریفان سپاهان داده شود تا ایشان بتواند انتظارات را با ضریب اشتباهات پایین برآورده کند. باشگاه باید در جذب بازیکن تیم خیلی خوب و قوی‌ عمل کند، چون چند مهره تاثیرگذار تاکنون از تیم جدا شده‌اند. اگر شرایط به گونه‌ای باشد که جذب بازیکنان ایرانی سطح بالا، فراهم نباشد، می‌توانند از چند بازیکن قابل و باکیفیت خارجی استفاده کنند. همچنین ظرفیت بازیکنان آکادمی سپاهان نیز وجود دارد که می‌توان برای آینده باشگاه روی آنها نیز حساب کرد.

زاغی‌نژاد درباره انتخاب دیگر اعضای کادر فنی سپاهان تصریح کرد: معمولاً هر سرمربی یک کمک اول همراه خودش می‌آورد، ولی اگر ایشان باهوش باشد کمکی را کنار خودش می‌آورد که شناخت خوبی از بازیکنان و تیم‌های ایرانی داشته باشد. امیدوارم چنین اتفاقی رخ بدهد و با مشاوره‌هایی که در ابعاد فنی و مدیریتی به این مربی ارائه می‌شود اتفاقات خوبی رقم بخورد.

وی درباره اینکه آیا می‌توان انتظار داشت سپاهان در فصل نخست حضور این مربی قهرمان شود، تصریح کرد: وقتی یک برنامه سه ساله در دستور کار قرار گرفته می‌شود، یعنی مدیریت کلان پیش‌بینی کرده است که شاید در سال اول قهرمانی میسر نشود و کسب این عنوان را در دو سال آینده می‌توان انتظار داشت و این انتظار بی‌جایی نیست. اینکه سپاهان بتواند در سال نخست نیز قهرمان شود، دور از دسترس نیست، ولی این مستلزم جذب ابزار‌های لازم برای سرمربی تیم است. در بالا‌ترین سطح دنیا نیز اگر توانایی بازیکنان جوابگوی قهرمانی نباشد،‌ این اتفاق برای هیچ تیمی رخ نمی‌دهد. قهرمانی در فصل نخست به بازیکنانی که جذب می‌شوند بستگی دارد، چرا که دیگر مدعیان نیز بیکار نبوده و شرایط را سخت کرده‌اند.
نظرات کاربران
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.
آخرین ها