X

ورود به پایگاه خبری طوفان زرد

13 شهریور 1401, 06:36
کد خبر: 34809
خبرنگار: khani
نظرات: 0

لهجه اصفهانی شهرآورد!

لهجه اصفهانی شهرآورد! از هفته پنجم رقابت‌های لیگ برتر، سپاهان و ذوب آهن‌ در ورزشگاه فولادشهر به مصاف یکدیگر خواهند رفت.

به گزارش پایگاه خبری طوفان زرد و به نقل از خبرنگار ایمنا، در هفته پنجم رقابت‌های لیگ برتر ورزشگاه فولادشهر میزبان دربی اصفهان خواهد بود. ذوب آهن و سپاهان در شرایطی به مصاف یک دیگر می‌روند که گاندوها در چهار هفته گذشته موفق به کسب چهار تساوی شده‌اند و طلایی پوشان نیز با شکست در مقابل فولاد آماده این دیدار خواهند شد. در رابطه با شرایط دو تیم پیش از دربی دیار زاینده رود و پیش بینی نتیجه این رقابت به گفت‌وگو با پیشکسوتان دوتیم پرداختیم که در ادامه می‌خوانید:

دربی اصفهان همیشه جذاب بوده است

سید مهدی سیدصالحی، بازیکن سابق سپاهان اصفهان در رابطه با شرایط دربی اظهار کرد: دربی اصفهان همیشه جذاب بوده است و با توجه به اینکه سپاهان یکی از تیم‌های پرهوادار است قطعاً انتظارات از دربی بالا است. شرایط برای سپاهان به طوری است که این تیم به دلیل آمدن مورایس و بازیکنان جدیدی که در اختیار گرفته وضعیت خاصی را پیدا کرده است.

پیشکسوت سپاهان تصریح کرد: ذوب آهن پس از شرایط نا مساعدی که در چند ساله گذشته تجربه کرد با آمدن مهدی تارتار به ثبات رسیده است. ذوب آهن نسبت به سپاهان بازیکنان جوان‌تری دارد و با اینکه بازیکنان این تیم تجربه کم‌تری دارند اما ذوب آهن همیشه در مقابل سپاهان انگیزه بالایی داشته و با عملکرد خوبی که از خودش در مقابل سپاهان به نمایش گذاشته موفق به کسب نتایج خوبی هم شده است.
به هر حال امیدوارم این دربی نیز تماشاگر پسند باشد.

مورایس به دنبال تله گذاری است

سیدصالحی اظهار کرد: مورایس بازیکنان با تجربه‌تری را در اختیار دارد و به دنبال تله گذاری برای حریفان است و قطعاً جا افتادن چنین تفکری میان بازیکنان این تیم که تا سال گذشته بازی‌های مالکانه را از خود به نمایش می‌گذاشتند زمان می‌برد و از نظر من مشکل اصلی سپاهان در عمق خط دفاعی است و اگر مورایس این مشکل را برطرف کند با توجه به نفراتی که دارد و تفکرات خودش می‌تواند موفق باشد.

وی ادامه داد: ذوب آهن هم قطعاً تلاش می‌کند همانند سایر تیم‌ها از طریق ضد حملات به حریف خودش ضربه بزند و در واقع تلاش می‌کند تا از تله گذاری‌های سپاهان فرار کند و این دیدار در واقع جنگ میانه میدان است و تیمی که میانه میدان را در اختیار بگیرد موفق تر است.سپاهان پیروز دربی خواهد بود

پیشکسوت سپاهان در خصوص برنده دربی هفتاد و یکم خاطر نشان کرد: فکر می‌کنم سپاهان برنده دربی خواهد بود چرا که این تیم بازیکنان هجومی زیادی در خط حمله و هافبک خودش دارد و اگر خط به خط بررسی کنیم سپاهان زور بیشتری نسبت به ذوب آهن دارد.

وی افزود: با تمام احترامی که برای آقای تارتار قائل هستم، مورایس نشان داده است از جمله مربیانی است که قابل پیش بینی نیست و به همه بازیکنان خودش این فرصت را می‌دهد که خودشان را ثابت کنند و از این لحاظ می‌توان گفت قدرت خط حمله و هافبک سپاهان بیشتر از مدافعان ذوب آهن است.

مورایس خیلی کم‌از مهاجم هدف استفاده می‌کند
سید صالحی تصریح کرد: سپاهان با تک مهاجم هدف بازی می‌کند و قطعاً وقتی سرمربی سپاهان با این تفکر وارد بازی می‌شود بیشتر از وینگر و فورواردهای سرعتی استفاده می‌کند، این نظر آقای مورایس است و مربیان اصولاً اصرار دارند تفکر خودشان را پیاده کنند و قطعاً سپاهان با هدف برد این تفکر را اجرا می‌کند. شما اگر دقت کنید سپاهان بازی اول و دوم خودش را برد و پس از آن یک تساوی و یک باخت را کسب کرد با این نتایج می‌توان فهمید باید به سرمربی تازه وارد سپاهان زمان داد تا تفکرات خودش را پیاده کند.

بازیکن سابق سپاهان ادامه داد: در دیدار با فولاد، سپاهان کاملاً بازی را در اختیار گرفته بود اما یک اشتباه فردی و لغزش خط دفاعی این تیم سبب شد سپاهان نتیجه را واگذار کند و در مقابل تیم‌هایی مثل فولاد چنین اشتباهاتی شما را تنبیه می‌کند. به جای سرمربی نیستیم و قطعاً سرمربی زردپوشان با توجه به اشرافی که بر شرایط تیمی دارد تصمیم درست را خواهد گرفت.

وی در خصوص خط دفاعی سپاهان اظهار کرد: در سیستمی که مورایس با آن بازی می‌کند همه مدافعان سپاهان شبیه یک دیگر هستند و این تیم مدافع بازی سازی که بتواند بازی سازی را از خط عقب آغاز کند ندارد. محمد دانشگر، جونیور و سایر مدافعان این تیم سبک بازی مشابهی دارند.

پیشکسوت سپاهان ادامه داد: با این حال فکر می‌کنم سرمربی سپاهان از مدافعان خارجی خودش در دربی استفاده کند چرا که به لحاظ زبانی ارتباط بهتری با این بازیکنان دارد و قاعدتاً به دلیل تفکراتی که مورایس دارد باید خط هافبک سپاهان تحرک بیشتری داشته باشد چون در بازی با فولاد دیدیم که یاسین سلمانی مجبور شد برای گرفتن توپ عقب بکشد و همین موضوع سبب لغزش این تیم شد.

سیدصالحی ادامه داد: با توجه به اینکه سپاهان در دیدار با گل گهر و فولاد از عمق دفاع دروازه وی باز شد و مورایس یک مربی حرفه‌ای است قطعاً برای ترمیم خط دفاع تیمش برنامه‌ریزی خواهد کرد. از جایی که مربیان خارجی سعی می‌کنند همیشه تفکر خاص خودشان را پیاده کنند فکر نمی‌کنم کادرفنی سپاهان در مقابل ذوب آهن تغییر رویه بدهد.

سپاهان همیشه توپ را به حریف نمی‌دهد

پیشکسوت فوتبال ایران در خصوص سبک بازی طلایی پوشان خاطر نشان کرد: این گونه نیست که سپاهان همیشه توپ و میدان را در اختیار حریف خودش قرار دهد شما اگر بازی با فولاد را ببینید شاگردان مورایس مالکیت توپ بیشتری داشتند.

وی ادامه داد: سپاهان سعی می‌کند حریفان را از بالا پرس کند و در خط هافبک تله گذاری کند عده‌ای گمان می‌کنند این تیم توپ را به حریف خودش می‌دهد در حالی که چنین نیست و بازیکنان آن‌ها دقایقی توپ را در اختیار می‌گیرند و برای فاز دوم حمله توپ را به حریف واگذار می‌کنند و به غیر از بازی با استقلال که مالکیت در اختیار این تیم بود آن هم به این دلیل که سپاهان به نتیجه دلخواه رسیده بود در سایر دیدارها شاگردان مورایس مالکیت توپ داشته‌اند.عملکرد ذوب آهن در خط دفاعی قابل توجه است
در ادامه فرشید طالبی پیشکسوت فوتبال ذوب آهن نیز در خصوص دربی هفتادویکم اظهار کرد: مهم‌ترین اتفاقی که برای ذوب آهن افتاد این بود که در ابتدای فصل با کادر فنی خودش تمدید کرد و موفق شد تیم خودش را ببندد که این یک رخ داد خوب برای این تیم بود هرچند که در نقل و انتقالات حدوداً شانزده تغییر در بازیکنان این تیم وجود داشت و در چهار دیداری که نتیجه تساوی را کسب کرده است عملکرد ضعیفی در خط دفاعی نداشته است و اگر این تیم می‌خواهد جایگاه خودش را ارتقا دهد باید مدیران این تیم دیدگاه حرفه‌ای داشته باشند.

وی ادامه داد: ذوب آهن نقص‌هایی دارد که باید آن‌ها را بر طرف کند هر چند که این تیم نسبت به گذشته در خط دفاعی بهتر شده است اما در خط حمله نیز باید ایرادات خود را برطرف کند هر چند ممکن است این وضعیت یک تاکتیک باشد چرا که هر سرمربی تفکرات خودش را دارد.

طالبی تصریح کرد: اگر ذوب آهن می‌خواهد جایگاه خودش را ارتقا بدهد باید مساوی‌ها را به برد تبدیل کند چرا که این تیم هم اکنون در فاز دفاعی عملکرد خوبی دارد. به عنوان کسی که بازی در دربی را به دفعات مختلف تجربه کرده‌ام اعتقاد دارم دربی از جمله بازی‌هایی است که کاملاً غیرقابل پیش بینی است.ذوب آهن دفاع می‌کند اما سپاهان تهاجمی است
پیشکسوت ذوب آهن خاطر نشان‌کرد: ذوب آهن در چند بازی گذشته نشان داده است سعی در حفظ توپ دارد و اولویت این تیم گل نخوردن است اما در مقابل سپاهان سعی در گل زدن دارد و همین موضوع می‌تواند بازی را جذاب کند. هر دو تیم برای کسب برد آماده می‌شوند چرا که ذوب آهن چهار تساوی به دست آورده است و سپاهان نیز علی‌رغم عملکرد مطلوبش در مقابل فولاد شکست خورد بنابراین دو تیم برای برد به زمین می‌آیند چرا که این سه امتیاز بسیار کمک کننده است. چون سپاهان را بالای جدول نگه می‌دارد و ذوب آهن را نیز بالا می‌کشد.

طالبی ادامه داد: سپاهان یک بازی فوق‌العاده خوبی از خودش ارائه می‌دهد و ذوب آهن در چهار بازی گذشته عملکرد خوبی از خودش به نمایش گذاشته است و بنابراین نمی‌توان گفت تیم برنده کیست درواقع بازیکنان دو تیم در لحظه می‌توانند موفقیت تیم خود را تضمین کنند و دربی کاملاً غیر قابل پیش بینی است مخصوصاً که هر دوتیم به ویژه سپاهان برای کسب امتیاز کامل راهی میدان می‌شوند.

وی افزود: باید دید ذوب آهن چه برنامه‌ای مقابل سپاهان دارد چرا که شاگردان مورایس در مقابل فولاد از موقعیت‌های گل زنی استفاده نکردند و در دقایق اضافی گل خوردند که همین‌موضوع یک تنش را به خط دفاعی سپاهان وارد می‌کند و ذوب آهن به میدان می‌آید که گل نخورد و مورایس برای‌گل زدن آماده می‌شود.

پیشکسوت ذوب آهن اظهار کرد: سپاهان انصافاً تیم منسجم و کاملی است و شهریار مغانلو یکی از بازیکنان تاثیر گذار این تیم است و بازیکنان خارجی این تیم کیفیت بالایی دارند و امسال برای قهرمانی می‌جنگد اما نمی‌دانم چرا نزدیک دو سال است که گل نکردن موقعیت‌ها گریبان گیر این تیم است. سپاهان از جمله تیم‌هایی است که با برنامه بازی می‌کند اما در گل کردن موقعیت‌ها کمی ناکام است و در بعضی بازی‌ها بخاطر عدم استفاده از فرصت‌ها در دقایق پایانی گل می‌خورد که البته این قانون گل نزدن است شما اگر گل نزنید گل می‌خورید ولی این سپاهان با کادر فنی قوی خودش قطعاً می‌تواند این مشکلات را برطرف کند و با یکی دو برد شرایط خودش را بهبود ببخشد چرا که این تیم نیاز به آرامش دارد و با دیدگاه مورایس روزهای درخشانی در انتظار سپاهان است.
نظرات کاربران
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.
آخرین ها