X

ورود به پایگاه خبری طوفان زرد

14 مهر 1401, 09:09
کد خبر: 34827
خبرنگار: khani
نظرات: 0

آمار و ارقام؛ سپاهان اصفهان- پرسپولیس تهران

سپاهان به دنبال برد شماره ۲۰ مقابل پرسپولیس

سپاهان به دنبال برد شماره ۲۰ مقابل پرسپولیس تیم فوتبال سپاهان در حالی به مصاف پرسپولیس می‌رود که تاکنون در ۱۹ دیدار مقابل پرسپولیس به برتری رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری طوفان زرد و به نقل از خبرنگار ایمنا، نبرد سپاهان و پرسپولیس را به طور قطع می‌توان مهم‌ترین دیدار هر فصل فوتبال ایران پس از دربی تهران بر شمرد. دیدار تیم‌های پرطرفدار تهران و اصفهان که در بعضی از فصول در دو دهه اخیر از دربی تهران هم اهمیت بیشتری پیدا کرده است پر از ماجرا و داستان‌های متنوع است که لازمه هر جدال سنتی به شمار می‌رود.

در ۷۹ رویارویی تاریخ دو تیم در همه رقابت‌ها از دهه ۴۰، سپاهان ۱۹ بار و پرسپولیس ۲۷ بار پیروز شده‌اند، ضمن اینکه ۳۳ دیدار نیز با نتیجه تساوی به پایان رسیده است. همچنین تاکنون ۱۸۰ گل در بازی‌های دو تیم زده شده است که ۸۰ گل سهم سپاهان و ۱۰۰ گل سهم پرسپولیس بوده است.

به غیر از تهران و اصفهان، تبریز، اراک و سیرجان هم هر کدام یک بار میزبان مصاف دو تیم بوده‌اند که در تبریز سپاهان با نتیجه ۲ بر صفر پرسپولیس را شکست داد، در اراک پرسپولیس با حساب یک بر صفر بر سپاهان غلبه کرد و آخرین دیدار دو تیم که در سیرجان برگزار شد با پیروزی دو بر یک سپاهان همراه بود.

سپاهان هرچند در مجموع رقابت‌ها برد کمتری نسبت به پرسپولیس کسب کرده اما در رقابت‌های لیگ برتر بهتر از پرسپولیس عمل کرده است و در مجموع دو برد بیشتر در این رقابت‌ها دارد.
نظرات کاربران
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.
آخرین ها